Strona główna Kontrola Dostępu 2N aktualizuje swój system operacyjny

2N aktualizuje swój system operacyjny

Aktualizacja systemu operacyjnego dodaje funkcje wspierające działanie wirtualnych recepcji – trendu, który nabiera tempa w wyniku powszechnej pracy hybrydowej. Rozszerzenia ułatwią osobom niedosłyszącym komunikację z recepcjonistami za pomocą języka migowego. Ulepszenia poprawią również bezpieczeństwo, zarówno w budynkach biurowych, jak i wysokiej klasy projektach mieszkaniowych.

2N, światowy lider na rynku interkomów i systemów kontroli dostępu z obsługą Internetu za pomocą aktualizacji systemu operacyjnego, dodał nową funkcjonalność do swoich urządzeń. Ulepszenia, jakie zapewnia aktualizacja, będą wspierać elastyczną pracę i zapewnią, że osoby niedosłyszące będą mogły używać urządzeń 2N.

Opublikowane w maju badanie Occupier Survey 2022 CBRE przeprowadzone przez agencję EMEA wykazało, że tylko 6% firm obecnie wymaga od pracowników powrotu do biura w pełnym wymiarze godzin, a 72% twierdzi, że zmierza w kierunku modelu „hybrydowego miejsca pracy”. Ponad 60% firm chce zwiększyć dostępność mieszanych, współdzielonych lub mobilnych miejsc pracy, przy czym blisko 80% planuje zmniejszenie liczby dedykowanych stanowisk. W efekcie coraz więcej firm ponownie rozważa rentowność „tradycyjnego” recepcjonisty – osoby urzędującej w recepcji przez cały dzień roboczy, aby nadzorować dostęp do budynku.

Odpowiedzią na obserwowane zmiany jest nowy system operacyjny 2N, który umożliwia dwukierunkowy sygnał wizyjny dzięki 2N® IP Style – flagowemu interkomowi firmy. Pozwala on gościowi zobaczyć osobę, z którą rozmawia, i na odwrót – co ma szczególną wartość w budynkach, w których odchodzi się od dedykowanej recepcji. Recepcjonista musi oczywiście być wyposażony w telefon IP z kamerą – najlepiej nowy telefon IP D7A marki 2N.

Dwukierunkowa transmisja wideo jest też odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na inkluzywność funkcjonalności urządzenia, ponieważ pozwala osobom niedosłyszącym komunikować się za pomocą języka migowego.

Aktualizacja wprowadza również nowe możliwości i udogodnienia w zakresie bezpieczeństwa:

Po pierwsze, ustawienia ONVIF zostały poddane całkowitej przeróbce, a interkomy 2N obsługują teraz profile T i S. Profil S już wcześniej obsługiwał podstawowe strumieniowanie wideo, natomiast profil T umożliwia zaawansowane strumieniowanie wideo. Otwiera to szereg nowych możliwości, w tym wykrywanie ruchu i alarmy sabotażowe, a także obsługę dwukierunkowej transmisji dźwięku. Nowy system operacyjny 2N rozszerza tym samym możliwości integracji z zewnętrznymi urządzeniami zabezpieczającymi, umożliwiając klientom podłączenie urządzeń 2N do w pełni kompleksowych rozwiązań bezpieczeństwa.

Po drugie, aktualizacja systemu operacyjnego 2N poprawia jakość obrazów wysyłanych do interkomu 2N® Indoor View, 7-calowego ekranu dotykowego przeznaczonego do luksusowych projektów mieszkaniowych. Aktualizacja pozwala również powiększyć obraz na ekranie interkomu poprzez zbliżenie obrazu dwoma palcami, tak jak w telefonie, dzięki czemu użytkownik lepiej widzi twarz dzwoniącego, plakietkę lub identyfikator. Ponadto, po raz pierwszy aktualizacja pozwala odwiedzającemu pozostawić wiadomość wideo na interkomie 2N® Indoor View, gdy mieszkańca nie ma w domu.

– Nieustannie szukamy sposobów, aby reagować na opinie naszych klientów, czyniąc nasze urządzenia jeszcze bardziej bezpiecznymi i wygodnymi. Produkty takie jak 2N® IP Style i 2N® Indoor View były już liderami w branży. Dzięki ciągłemu ulepszaniu funkcji – tak jak to zrobiliśmy dzięki aktualizacji systemu operacyjnego – zapewnimy, że pozostaną nimi – powiedział Czesław Półtorak, Business Development Manager w 2N Telekomunikace.

2N TELEKOMUNIKACE
Pod Vinicí 20
143 01 Praha 4
Czech Republic
www.2n.com