Strona główna Sygnalizacja Pożarowa Ajax Systems wprowadza Dzwonek, jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji

Ajax Systems wprowadza Dzwonek, jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji

Ostatnia aktualizacja OS Malevich 2.12 firmy Ajax Systems przyniosła kilka bardzo oczekiwanych funkcji. Nowe oprogramowanie sprzętowe usprawnia system alarmów pożarowych, dodaje bardziej elastyczną konfigurację powiadomień o opóźnieniach na wejście/wyjście, a co najważniejsze — udostępnia Dzwonek, funkcję, na którą wielu instalatorów i specjalistów z branży zabezpieczeń czekało najbardziej.

Czym jest Dzwonek?

Funkcja Dzwonek pozwala na wykorzystanie syreny Ajax z sensorem otwarcia jako odpowiednika dzwonka sklepowego. Powiadamia on pracowników sklepu, że klient wszedł do środka lub — w prywatnym domu — że ktoś wszedł tylnymi drzwiami.
Dźwięk powiadomienia jest krótki i różni się od alarmu, a jego głośność można regulować w aplikacji mobilnej. Do wyboru są 4 sygnały dźwiękowe, dzięki którym można stwierdzić, które drzwi zostały otwarte.

Inne nowe funkcje dostępne w OS Malevich 2.12

Ulepszone powiadomienia Ajax Cloud

Powiadomienia o utracie połączenia z serwerem Ajax Cloud będą przekazywać dokładniejsze informacje. Teraz w ustawieniach serwisowych huba można wybrać konkretne kanały łączności, dla których ma działać powiadomienie o utracie lub dezaktywacji połączenia.

Poprawione powiadomienia w trybie nocnym

Zgodnie z sugestiami klientów, w ustawieniach syreny wprowadzono podział dźwięków powiadomienia o aktywacji trybu nocnego i opóźnień: osobno dla wejścia i osobno dla wyjścia. Można również ustawić głośność tych dźwięków.

Alarmy pożarowe w budynku wielomieszkaniowym

Na prośbę norweskiego partnera Elotec, zespół Ajax kontynuuje prace nad udoskonaleniem systemu alarmowego z wieloma połączonymi czujkami FireProtect. Funkcja ta ratuje życie, powiadamiając wszystkie osoby znajdujące się w budynku za pomocą brzęczyków wbudowanych w czujki pożarowe, gdy przynajmniej jedna z nich wykryje pożar. Dzięki tej aktualizacji w przypadku fałszywego alarmu użytkownik może wyciszać tylko czujki należące do tej samej grupy, np. w swoim mieszkaniu, bez wpływu na czujki w innych mieszkaniach.

Więcej informacji na https://ajax.systems/pl/.