Strona główna Telewizja Dozorowa Axxon One 2.0: nowa generacja oprogramowania VMS

Axxon One 2.0: nowa generacja oprogramowania VMS

Axxon One to oprogramowanie do zarządzania materiałem wizyjnym, odpowiednie zarówno dla małych, jak i dużych instalacji, także w przypadku wdrożeń obejmujących wiele lokalizacji. Wersja VMS Axxon One 2.0 wnosi kolejne ulepszenia, czyniąc to oprogramowanie jeszcze bardziej inteligentnym.

Wśród nowych funkcji oprogramowania VMS Axxon One na szczególną uwagę zasługują integracja z wieloma systemami bezpieczeństwa fizycznego, nowe możliwości funkcji analitycznych bazujących na sztucznej inteligencji, zwiększony poziom cyberbezpieczeństwa, lepsza wydajność i rozszerzone możliwości chmury.

Integracja z systemami bezpieczeństwa fizycznego

Axxon One 2.0 integruje się z systemami różnych producentów oraz uniwersalnym interfejsem OPC Data Access Wrapper. Obejmuje to systemy kontroli dostępu, przeciwpożarowe, antywłamaniowe oraz systemy ochrony obwodowej. Program odczytuje ustawienia podłączonych urządzeń, automatycznie dodając je do swojej konfiguracji. Tworzy powiązania między sygnałami z kamer a zdarzeniami z systemów zintegrowanych, umożliwiając konfigurację interakcji za pomocą automatycznych scenariuszy.

Integracje z urządzeniami IP

Sterowniki Generic do urządzeń ONVIF i wiodących producentów kamer umożliwiają obsługę niemal wszystkich kamer IP. Axxon One odbiera także dane z urządzeń POS i koreluje je z materiałem wideo, zapewniając pełny obraz zdarzeń, do jakich dochodzi przy kasach, i ułatwia wykrywanie naruszeń.

Analityka wideo z wykorzystaniem algorytmów SI

Nowe funkcje obejmują dynamiczne maskowanie prywatności, rozpoznawanie marki i modelu pojazdu oraz wyszukiwanie po podobieństwach (Similarity Search). Wprowadzono również funkcję dynamicznego maskowania prywatności – zoptymalizowany algorytm maskuje poruszające się obiekty w czasie rzeczywistym, korzystając z minimum mocy obliczeniowej.

Detekcja SI znajduje zastosowanie w maskowaniu specyficznych klas obiektów (np. osób), a także w rozpoznawaniu w czasie rzeczywistym klasy, marki, modelu i koloru pojazdów, nawet tych będących w ruchu.

Na sztucznej inteligencji bazuje także wyszukiwanie wg podobieństw. Pozwala ono błyskawicznie wyszukać osoby o podobnej sylwetce na podstawie klatki wideo lub zdjęcia. Wyszukiwanie zdarzeń tworzonych przez analityki SI jest możliwe zarówno w wersji działającej lokalnie na komputerze, jak i w wersji webowej programu.

Zwiększone cyberbezpieczeństwo

Axxon One 2.0 zapewnia bezpieczne połączenia end-to-end przy użyciu protokołu HTTPS i szyfrowania TLS oraz bezpieczne połączenia kamer z serwerami Axxon One VMS. Aplikacja wymusza okresową zmianę haseł i wymaga ustawiania silnych haseł.

Większa wydajność

Axxon One może teraz odbierać i przetwarzać trzy lub więcej strumieni wizyjnych z kamery IP, optymalizując zużycie zasobów. GreenStream działa precyzyjniej, dobierając optymalny strumień do wyświetlania. Wprowadzono też liczne poprawki efektywności i wydajności analityki wideo wykorzystującej algorytmy SI.

Poprawione walory użytkowe

Zarządzanie prawami użytkowników zostało przebudowane tak, aby ułatwić administrowanie dużymi systemami monitoringu wizyjnego. Wprowadzono domyślne prawa dostępu do kamer, zależne od uprawnień użytkowników (zniesiono limit jednej roli na użytkownika). Pracę ułatwiają także wielopoziomowe interaktywne mapy obsługujące OpenStreetMap i Google Maps.

Praca w chmurze oraz klient webowy

Zainstalowany lokalnie klient może łączyć się z serwerami umieszczonymi w wielu lokalizacjach za pośrednictwem prywatnej chmury. Klient webowy obsługuje wyświetlanie wielu kamer jednocześnie w trybach na żywo i archiwum.
Dekodowanie wideo w formacie H.265 może odbywać się poprzez kartę graficzną (GPU), co zmniejsza obciążenie procesora (CPU). AxxonVSaaS Datacenter oferuje nowe możliwości połączeń camera-to-cloud oraz zgodność z wiodącymi usługami masowego przechowywania danych w chmurze. ⦁

AxxonSoft Polska
ul. Olszańska 5H
31-513 Kraków
https://pl.axxonsoft.com/