C6B samodzielna kamera do monitoringu małych sklepów i biur

Tomasz Kowalewski, EZVIZ


Ponad połowa właścicieli sklepów bywa okradana przez pracowników, a w jednej na dziesięć firm każdego roku dochodzi do włamania. Aby lepiej chronić małe firmy przed tego rodzaju zdarzeniami, EZVIZ wprowadza nową kamerę monitoringu C6B.

Ta zdecydowanie przyjazna dla użytkownika kamera Wi-Fi jest łatwa w obsłudze, umożliwia widok panoramiczny 340°, tryb nocny oraz detekcję dźwięku i śledzenie ruchu.
Dzięki kamerze C6B złodziejom i wandalom trudno będzie uniknąć kary. Urządzenie doskonale sprawdzi się w małych sklepach i innych przedsiębiorstwach, które poszukują wysokiej jakości zabezpieczeń w przystępnej cenie.

C6B transmituje obraz w rozdzielczości 1280 x 960, umożliwiając podgląd obrazu na żywo z każdego miejsca w zasięgu sieci Internet na ekranie smartfonu. Funkcja WDR 120dB oraz redukcji szumu 3D pozwala uzyskać obraz o optymalnej jasności w całym obszarze obserwowanej sceny i pozbawiony szumów w warunkach słabego oświetlenia. Kąt widzenia 90° umożliwia uchwycenie całego pomieszczenia w jednym kadrze, a gdy jest taka potrzeba, użytkownik może skierować kamerę w odpowiednią stronę i przybliżyć za pomocą 8-krotnego cyfrowego zoomu z aplikacji w smartfonie. Mechaniczny filtr podczerwieni i promiennik IR o zasięgu do 10 m pozwala uzyskać dobrej jakości obraz nawet w nocy.

Obrót w pionie 340° i poziomie 130° w połączeniu z funkcjami detekcji źródła dźwięku oraz detekcji i śledzenia ruchu istotnie usprawniają działanie systemu dozoru wizyjnego. Kamera automatycznie lokalizuje źródło dźwięku, kierując się na ten obszar, oraz śledzi poruszające się obiekty, dlatego zawsze zarejestruje najistotniejsze wydarzenia w pomieszczeniu. Obraz jest rejestrowany na karcie microSD o maksymalnej pojemności 128 GB.

Użytkowników domowych i właścicieli małych biur z pewnością ucieszy funkcja „słuchaj i mów”. Dwukierunkowe audio pozwala na prowadzenie rozmowy z aplikacji na smartfonie z osobą znajdującą się w miejscu montażu kamery, którą widać na ekranie.
W kamerach IP pracujących w oparciu o usługi w chmurze kluczowe są kwestie bezpieczeństwa informacji, dlatego kamera C6B transmituje obraz kodowany, a uwierzytelnienie użytkownika jest dwustopniowe. Warto podkreślić, że EZVIZ wdrożył System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodny z ISO27001.

Intuicyjna aplikacja EZVIZ na smartfon stanowi „serce” systemu i oprócz podglądu obrazu na żywo umożliwia użytkownikowi przeglądanie archiwum, a także sterowanie obrotem kamery, robienie zdjęć, filmów, a także zdjęć panoramicznych. Za pomocą aplikacji można obserwować jednocześnie obraz z czterech kamer EZVIZ i prowadzić rozmowę z osobą na miejscu. Są również dostępne opcje ustawień kamer, a także tryb ochrony prywatności ceniony przez użytkowników domowych. Można także dostosować jakość obrazu na smartfonie do szybkości połączenia w danym momencie.

Kamera C6B, dzięki bogactwu funkcji i intuicyjnej obsłudze, jest doskonałą propozycją do dozoru wizyjnego małych punktów handlowych czy biur, gdzie rozwiązania kamer stand alone są adekwatne do ryzyka związanego z taką działalnością, a budżet na zabezpieczenie zazwyczaj jest skromny. Użytkownik zyskuje rozwiązanie, które pozwoli mu sprawować kontrolę nad biznesem przy względnie niskich kosztach. Firmy instalacyjne natomiast docenią prostotę montażu i konfiguracji takiego monitoringu małych punktów handlowych, gdzie zysk z montażu znajduje odzwierciedlenie w kosztach wynikających bezpośrednio z krótkiego czasu pracy instalatora.
Kamera C6B zapewnia idealne dopasowanie funkcji i kosztów do potrzeb i możliwości.

HIKVISION EUROPE BV
Dirk Storklaan 3, 2132PX – Hoofdorp, Holandia
Tomasz Kowalewski, tel. +48 726 070 411
tomasz.kowalewski@hikvision.com
https://ezviz.eu/pl/