Strona główna HoReCa Active Track w hotelu

Active Track w hotelu

Na polskim rynku działa kilka tysięcy firm ochrony i kilkadziesiąt tysięcy obiektów hotelowych. Tak jak każda agencja świadczy usługi zgodnie ze swoimi standardami, tak samo każdy hotel ma własne wymagania co do bezpieczeństwa gości, obsługi klientów i kontroli pracowników.

Im większy obiekt, tym bardziej złożone procedury świadczonych usług. W dzisiejszym zautomatyzowanym świecie większość zadań powinna odbywać się bezosobowo. W idealnym świecie pracownicy wykonywaliby perfekcyjnie swoje obowiązki bez bezpośredniego nadzoru, ale za pomocą urządzeń, które kontrolowałyby parametry wykonanej pracy. Przykładem tak działającego rozwiązania jest system Active Track i urządzenia do monitorowania obchodów, które wpisują się w ten standard. Są pomocne w dokładnym zaplanowaniu działań bez wykonywania zbędnych obchodów, w poprawie bezpieczeństwa pracowników i generowaniu raportów na podstawie zebranych informacji. 95% użytkowników systemu Active Track używa go tylko podczas codziennych obchodów. Jedynie 5% firm wykorzystuje inne jego możliwości, a jest ich dużo, szczególnie w tak rozległych obiektach, jak hotele.

Monitorowanie czasu pracy
Active Track pozwala na monitorowanie czasu wejścia i wyjścia pracownika oraz jego identyfikację.

Wykonanie zadań
Informacja o sprzątanych pokojach – zbierana przez przełożonego lub zaznaczana przez pracownika. System zaprogramowanych tagów pozwala sprawdzić tempo wykonywanej pracy. Umieszczenie taga w odpowiednim miejscu umożliwia ocenę kontroli jakości.

Portfel tagów
Zaprogramowane tagi RFID z przypisanymi informacjami pozwolą na natychmiastowe przesłanie niezbędnych danych. Supervisor może ocenić jakość wykonanej przez pracownika pracy poprzez odczyt właściwego taga i zatwierdzić pokój do odbioru. Możliwości są nieograniczone.

Lokalizacja pracowników w obiekcie
Dzięki Active Track możliwe jest uzyskanie szybkiej, automatycznie przekazywanej informacji, czy pokój został posprzątany i na którym piętrze znajduje się ekipa sprzątająca.

Narzędzie dla supervisora
Wraz z urządzeniem Active Track jest dostarczany program Active View. To aplikacja działająca w chmurze, łatwa do integracji z już działającym w obiekcie oprogramowaniem. Active View zapewnia m.in.:

  • natychmiastową reakcję na zdarzenia alarmowe,
  • możliwość rozmowy telefonicznej z obsługą,
  • generowanie raportów w Excelu oraz raportów graficznych pozwalających na sprawdzenie, kiedy praca została wykonywana, które pomieszczenia zostały posprzątane, w jakim czasie,
  • zlokalizowanie osoby na terenie budynku (w zakresie ograniczonym przez odbiór z anten GPS) oraz na terenie całego obiektu,
  • historia zdarzeń filtrowana wg ich rodzaju,
  • przypisanie urządzenia do konkretnego pracownika,
  • monitoring czasu pracy.

Active Track to nie tylko kontrola usług sprzątania – jego możliwości jest tyle, ile pojawia się potrzeb. Firma EBS sprzedaje urządzenia Active Track na całym świecie. Działają one w wielu sieciach hotelowych, chronią również metro w Barcelonie oraz gazociągi na Bliskim Wschodzie. W Republice Południowej Afryki Active Track towarzyszy taksówkarzom, którzy dzięki urządzeniu mogą być szybko zlokalizowani, co nierzadko może uratować im życie.

EBS Sp. z o.o.
ul. Bronisława Czecha 59, 04-555 Warszawa
tel. +48 22 518 84 00
www.ebs.pl