Strona główna Kontrola Dostępu Cztery tryby WaveKey. Jak działają i gdzie z nich korzystać

Cztery tryby WaveKey. Jak działają i gdzie z nich korzystać

WaveKey to opatentowana technologia dostępu mobilnego z telefonu komórkowego. Jest najszybsza na rynku, z najlepszą w swojej klasie niezawodnością i „pancernym” bezpieczeństwem.

Oferuje użytkownikom cztery tryby użytkowania różniące się głównie pod względem wygody i związanego z tym poziomu bezpieczeństwa. Dlatego należy się zastanowić, jaki tryb wybrać dla danych drzwi. Oczywiście, można również włączyć kilka trybów dla pojedynczych drzwi i pozostawić decyzję użytkownikowi, z których będzie korzystał.

Dotknij w trybie aplikacji

Jak to działa?

Użytkownik otwiera drzwi, dotykając wirtualnego przycisku w aplikacji 2N® Mobile Key. Ponieważ każdy telefon jest zwykle zabezpieczony hasłem, gestem, odciskiem palca albo funkcją rozpoznawania twarzy, ten tryb jest uważany za możliwie najbezpieczniejszy.
Jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa można uzyskać dzięki uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu, który można włączyć do tego trybu. Aby otworzyć drzwi, po naciśnięciu przycisku w aplikacji użytkownik musi wprowadzić swój kod PIN.

Gdzie jej używać?

  • Wejścia do budynków biurowych
  • Wejścia do stref zabezpieczonych (dział finansowy, serwerownia, laboratoria)
  • Drzwi garażowe, bariery parkingowe (większy zasięg otwierania bezpośrednio z samochodu)

Bezpieczeństwo a wygoda

Maksymalna ochrona

Tryb karty

Jak to działa?

Tryb karty to coś więcej niż pełnowartościowy zamiennik technologii NFC (Near Field Communication), ponieważ działa na urządzeniach z systemem zarówno Android, jak i iOS. Użytkownik przykłada telefon do czytnika Bluetooth tak jak tradycyjną kartę. Tryb karty jest zalecany w instalacjach o dużym przepływie osób. Chociaż nie ma potrzeby odblokowywania telefonu, odblokowuje on tylko z bardzo niewielkiej odległości.

Gdzie jej używać?

Ruchliwe biura i bramki obrotowe (gdzie pracownicy przybywają do pracy)

Bezpieczeństwo a wygoda

75% bezpieczeństwa

Tryb dotykowy

Jak to działa?

Dzięki temu wyjątkowemu trybowi użytkownik nie musi wyjmować telefonu z kieszeni ani torebki, kiedy zbliża się do drzwi. Lekko dotyka czytnika Bluetooth ręką lub łokciem i jeśli jest uprawniony do wejścia, drzwi otwierają się natychmiast po dotknięciu czytnika (średnio w ciągu 0,3 s).

Gdzie jej używać?

  • Budynki mieszkalne – drzwi frontowe, wspólne obszary
  • Budynki biurowe – biura, sale konferencyjne, przejścia pomiędzy kondygnacjami
  • W windzie – odblokowanie piętra

Uwaga! Tryb dotykowy jest mniej odpowiedni w miejscach, gdzie wiele osób regularnie się przemieszcza lub gromadzi w odległości kilku metrów od drzwi.

Bezpieczeństwo a wygoda

50% : 50%

Tryb ruchu

Jak to działa?

Bezdotykowy sposób otwierania drzwi, który podnosi wygodę trybu dotykowego na wyższy poziom. Kamera w interkomie uruchamia proces uwierzytelniania oparty na wykrywaniu ruchu. Ważne, aby dobrze ustawić reagowanie kamery.
Reaguje na machnięcie dłonią przed obiektywem, czyli na znaczącą zmianę obrazu w jej pobliżu.

Wychwytuje również sylwetkę zbliżającej się osoby, więc wystarczy niewielka zmiana w otoczeniu. Oznacza to płynne przechodzenie przez drzwi, jednak czułość ruchu musi być idealnie dostrojona.
Tryb ten ma zastosowanie tylko do interkomów wyposażonych w kamerę, licencję konfiguracji kamery oraz czytnik Bluetooth (2N® IP Style, 2N® IP Verso i 2N® LTE Verso).

Gdzie jej używać?

  • Wejścia do budynków mieszkalnych lub biurowych

Nie zalecamy stosowania tego trybu w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Istnieje ryzyko, że drzwi mogą zostać niezamierzenie otwarte przez osobę trzecią.

Bezpieczeństwo a wygoda

Maksymalny komfort

2N TELEKOMUNIKACE
Pod Vinicí 20
143 01 Praha 4
Czech Republic
www.2n.com