Strona główna Rozległe i rozproszone Elektroniczna kontrola dostępu blueSmart w obiektach przemysłowych

Elektroniczna kontrola dostępu blueSmart w obiektach przemysłowych

Centrum Szkoleniowe Nord Napędy w Zakrzowie

Inteligentny system kontroli dostępu Winkhaus blueSmart jest przeznaczony do obiektów różnego typu i wielkości. Sprawdza się także w rozbudowanych kompleksach infrastruktury przemysłowej, składających się z wielu
budynków, a nawet lokalizacji.

Komponenty i zalety systemu blueSmart

System blueSmart łączy zalety systemów offline i online. Nośnikiem informacji jest tu elektroniczny klucz z chipem, który jest aktywowany w czytniku na podstawie uprawnień dostępowych nadanych przez administratora. Uprawnienia te mogą być czasowe lub bezterminowe, ich zakres ogranicza tylko struktura pomieszczeń. Zagubiony klucz można łatwo i bezkosztowo wyeliminować z systemu bez konieczności wymiany wkładek. Wkładka elektroniczna zapisuje historię 2000 ostatnich zdarzeń, co umożliwia odtworzenie obecności osób w danym pomieszczeniu, a także prób użycia nieautoryzowanego klucza. Wkładki elektroniczne Winkhaus mają najwyższą 6 klasę bezpieczeństwa, potwierdzoną certyfikatem Instytutu Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie.

Co wyróżnia system blueSmart?

Wyróżniającą cechą systemu Winkhaus jest bezprzewodowa komunikacja z komponentami. Dzięki temu system kontroli dostępu może być zainstalowany na dowolnym etapie inwestycji. Instalacja odbywa się bezinwazyjnie: tradycyjne wkładki patentowe zostają zastąpione przez odpowiedniki elektroniczne.

Funkcje dodatkowe

System blueSmart nie tylko elastycznie dopasowuje się do specyfiki danego obiektu, administrując wejścia do pomieszczeń, ale także może pełnić dodatkowe funkcje takie jak rejestracja czasu pracy, dostęp do miejsc parkingowych, sterowanie drzwiami automatycznymi, windami i urządzeniami biurowymi. Może obejmować zasięgiem także budynki peryferyjne i oddziały usytuowane często w różnych lokalizacjach.

Jeden system, trzy lokalizacje

Firma NORD Napędy w Polsce jest zlokalizowana w trzech odległych miejscach: Nowej Soli, Zakrzowie i Wiechlicach. Wszystkie te obiekty działają w ramach jednego systemu blueSmart. W przypadku rozproszonych lokalizacji ma zastosowanie rozbudowana struktura organizacji dostępu: klucze i wkładki tworzą grupy. Zarządzanie systemem odbywa się za pośrednictwem oprogramowania blueControl Professional. Klucz blueSmart nie tylko obsługuje dostęp do pomieszczeń, lecz także służy jako identyfikator dla autonomicznych systemów rejestracji czasu pracy oraz kontroli dostępu do stref chronionych.

Centralne sterowanie – pełna kontrola

System elektronicznej kontroli dostępu blueSmart we wszystkich obiektach NORD Napędy w Polsce jest obsługiwany z centralnego komputera. Administrator za pomocą oprogramowania blueControl Professional przydziela prawa dostępowe oraz nadzoruje wejścia i wyjścia z jednego miejsca.

Zdjęcie wykonano w Centrum Szkoleniowym Nord Napędy w Zakrzowie

System blueSmart zintegrowano także z zewnętrznymi systemami działającymi w NORD Napędy dzięki wyposażeniu kluczy w dodatkowy transponder. Niezależnie od podstawowej funkcji, jaką jest otwieranie elektronicznych wkładek, dwusystemowe klucze
Winkhaus zapewniają bezprzewodową identyfikację użytkownika również w innych, zainstalowanych w NORD, systemach RFID.

W portfolio obiektów referencyjnych dla systemu blueSmart są przedsiębiorstwa różnych branż i wielkości. Więcej na: blueSmart.winkhaus.com.

Winkhaus Polska Beteiligungs
ul. Przemysłowa 1
64-130 Rydzyna
bluesmart@winkhaus.pl