Strona główna Zapowiedzi Fiera Milano zaprasza na targi SICUREZZA 2021

Fiera Milano zaprasza na targi SICUREZZA 2021

Już ponad 200 firm potwierdziło udział w targach SICUREZZA 2021, które odbędą się w Mediolanie w dniach 22–24 listopada. Wydarzenie będzie okazją do poznania nowinek technologicznych, najbardziej zaawansowanych rozwiązań dostępnych na rynku oraz najnowszych trendów.

Targi SICUREZZA powracają razem ze SMART BUILDING EXPO, imprezą automatyki domowej i budynkowej oraz integracji technologicznej. W tym samym czasie odbędą się również Targi MADE, wiodące wydarzenie dla branży budowlanej we Włoszech. Te trzy imprezy rozpoczną się jednocześnie w Fiera Milano (Rho) 22 listopada 2021 r.

Oferta produktowa

Na SICUREZZA 2021 będzie można spotkać się osobiście i porozmawiać z producentami, a przede wszystkim poznać dostępne na rynku najnowsze urządzenia do ochrony ludzi, towarów i środowiska. Urządzenia ze wszystkich segmentów rynku pozwolą na przegląd najbardziej zaawansowanych rozwiązań dostępnych w każdym obszarze zastosowań.

Producenci i dystrybutorzy systemów dozoru wizyjnego zapewnią przegląd technologii mających zastosowanie w sektorach zarówno publicznym, jak i prywatnym: od kamer dozorowych o ultrawysokiej rozdzielczości po kamery termowizyjne, od oprogramowania do zarządzania danymi po systemy analizy wizji, które umożliwiają inteligentny odczyt danych.

W tej edycji będzie też zaprezentowana bogata oferta produktów antywłamaniowych, z udziałem wiodących marek włoskich i międzynarodowych. Przedstawione zostaną m.in. zintegrowane systemy zabezpieczeń dla przemysłu, handlu i instytucji rządowych, innowacyjne systemy mgły wodnej, a także wiele produktów dla sektora mieszkaniowego, coraz bardziej zintegrowanych z zaawansowanymi rozwiązaniami automatyki domowej.

Organizatorzy duży akcent położą na temacie cyberbezpieczeństwa: szerokopasmowe zintegrowane rozwiązania, zarządzanie chmurą, sztuczna inteligencja i IoT, które coraz częściej stosuje się w systemach zabezpieczeń technicznych – na pierwszy plan wysuwają się więc kwestie bezpieczeństwa danych. Zgodność z przepisami RODO staje się wymogiem zarówno producentów, jak i instalatorów, ponieważ biorą oni odpowiedzialność za ochronę danych osób „śledzonych” przez systemy zabezpieczeń.

Po raz kolejny na targach zostanie zorganizowana Cyber ​​Arena, czyli przestrzeń wystawiennicza i szkoleniowa, gdzie eksperci ds. bezpieczeństwa, naukowcy i przedstawiciele firm będą analizować trendy, dzielić się najlepszymi praktykami i prezentować najnowsze innowacje z zakresu cyberbezpieczeństwa. Cykl Cyber ​​Security Talks to spotkania z ekspertami, którzy przedstawią swoje opinie na temat głównych trendów. Z kolei Cyber ​​Security Tips to krótkie sesje szkoleniowe z poradami i sugestiami gotowymi do natychmiastowego wykorzystania.

Nie zabraknie również prezentacji oferty systemów kontroli dostępu oraz systemów przeciwpożarowych i zabezpieczeń mechanicznych.

Bezpieczeństwo związane z COVID-19

Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo sanitarne gości. Dzięki współpracy z zespołem ekspertów i głównymi firmami z branży przygotowano specjalną instrukcję w zakresie powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zawarto w nim rekomendacje dotyczące bezpiecznej organizacji imprez targowych, w pełnej zgodności z przepisami i zaleceniami zdrowotnymi.

Wprowadzone zostaną zielone przepustki, dostępne będą maseczki. Szczególną uwagę organizatorzy zwrócili na dostęp do targów: punkty dla pieszych i pojazdów zostały przedefiniowane w celu prawidłowego zarządzania ruchem.

Ponadto procedury dostępu zostaną zautomatyzowane poprzez wykorzystanie technologii cyfrowych. Specjalna aplikacja zapewni dostęp do szeregu usług, w tym szybkiej ścieżki, rezerwacji miejsc parkingowych i restauracji. Dodatkowo strefy gastronomiczne zostały rozplanowane w taki sposób, aby zapewnić odpowiedni dystans społeczny.

Dzięki tym prostym i jasnym zasadom będzie można bezpiecznie poruszać się po stoiskach, spotykać się i wymieniać poglądami, chroniąc w ten sposób siebie i dbając o zdrowie wszystkich innych uczestników.

Więcej informacji na www.sicurezza.it