Strona główna Bezpieczne miasto INTEOX Bosch: otwarta platforma dozoru wizyjnego

INTEOX Bosch: otwarta platforma dozoru wizyjnego

Bosch ogłosił prowadzenie INTEOX – nowej, w pełni otwartej platformy dozoru wizyjnego, stworzonej z myślą o modernizacji i rozwoju branży zabezpieczeń. Oferuje użytkownikom, integratorom systemów oraz deweloperom aplikacji nieograniczoną swobodę tworzenia innowacyjnych i spersonalizowanych rozwiązań.

Budowanie przyszłości branży zabezpieczeń

Chcąc w pełni wykorzystać możliwości, jakie niesie IoT, branża zabezpieczeń musi wdrożyć konieczne zmiany. Bosch prezentuje ogromny potencjał IoT na przykładzie otwartej platformy dozoru wizyjnego INTEOX. Łączy ona funkcje inteligentnej analizy obrazu Bosch (Intelligent Video Analytics, IVA) z wyjątkową wydajnością, powszechnie stosowanym otwartym systemem operacyjnym i możliwością bezpiecznego dodawania aplikacji. Obsługuje najnowsze technologie, m.in. rozwiązania analityczne bazujące na sieci neuronowej – kolejny etap w dziedzinach uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

Otwarte platformy są koncepcją, która sprawdziła się już w branży komputerów i telefonii mobilnej. Aplikacje zapewniają szybki dostęp do informacji, bezpośrednie połączenie i szybką komunikację, poprawiają wydajność pracy i ułatwiają wykonywanie codziennych zadań. INTEOX umożliwia deweloperom aplikacji i integratorom systemów zabezpieczeń korzystanie z wbudowanej inteligencji oraz tworzenie nieograniczonej liczby aplikacji opartych na powszechnie używanym języku programowania. Równocześnie integratorzy systemów mogą personalizować systemy, aby dostosować je do potrzeb klienta poprzez dodawanie aplikacji oraz instalowanie ich w kamerach INTEOX.

Platforma INTEOX stanowi bazę całkowicie nowej generacji stałopozycyjnych i obrotowych kamer serii MIC, AUTODOME, FLEXIDOME oraz DINION, wspieranych przez otwartą infrastrukturę IoT. Infrastruktura ta, rozwijana przez należący do Bosch start-up Security and Safety Things GmbH, opiera się na czterech filarach:

  1. Otwarty system operacyjny bazujący na Android Open Source Project, z rozszerzonym poziomem bezpieczeństwa;
  2. Sklep z aplikacjami (App Store) z dostępem do ważnych informacji o aplikacjach, opcją przeglądania oferty aplikacji dostępnych publicznie oraz możliwością zakupu gotowych do użycia aplikacji dla wszystkich kamer INTEOX;
  3. Portal internetowy dla deweloperów aplikacji i projektantów, oferujący informacje oraz narzędzia do tworzenia i testowania aplikacji;
  4. Portal do zarządzania urządzeniami, zapewniający dostęp do aktualnych danych o statusie urządzeń i pozwalający w łatwy sposób zarządzać aplikacjami.

Platforma INTEOX stanie się motorem innowacji wykraczających poza dzisiejsze możliwości pojedynczych przedsiębiorstw. Wprowadzenie otwartej platformy dozoru wizyjnego przyspieszy przyszły wzrost całej branży zabezpieczeń – mówi Michael Seiter, Senior Vice President, odpowiedzialny za segment Video Systems & Solutions w Bosch Building Technologies.

Pierwsze kamery bazujące na platformie INTEOX będą dostępne na rynku najprawdopodobniej od lipca 2020 r.

Więcej informacji na: https://youtu.be/mCmxJlUbb0Q  i https://www.boschsecurity.com/xc/en/solutions/video-systems/open-camera-platform/