Strona główna Bezpieczne miasto Wtyczka AXIS Optimizer for Milestone XProtect®

Wtyczka AXIS Optimizer for Milestone XProtect®

Axis Communications współpracuje z firmą Milestone – światowym liderem w obszarze systemów zarządzania materiałem wizyjnym (VMS). Korzystając z wtyczki AXIS Optimizer for Milestone XProtect®, można sprawnie wyszukiwać zarejestrowany materiał wizyjny dotyczący pojazdów.

Rozwiązanie umożliwia gromadzenie ważnych danych o ruchu drogowym i zarządzanie wszystkimi związanymi z tym aspektami – od automatycznego wykrywania tablic rejestracyjnych pojazdów po informacje niezbędne podczas prac wyjaśniających. Operacje detekcji, rozpoznawania i klasyfikacji pojazdów oraz identyfikacji tablic rejestracyjnych są wykonywane w kamerze (urządzeniu brzegowym sieci), z której trafiają do systemu VMS. Operatorzy systemów VMS mogą zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy, analizując dane z miejskich ulic.

Kamery Axis z wbudowanymi narzędziami do analiz LPR (Licence Plate Recognition) przekazują metadane – takie jak typ pojazdu, jego marka, kolor itp. – które następnie są przechowywane w bazie danych systemu VMS. Zgromadzenie wszystkich typów danych w jednej bazie wyszukiwania umożliwia szybkie, łatwe i efektywne prowadzenie prac wyjaśniających.

Mnogość kryteriów wyszukiwania

Wiele kamer Axis umożliwia wykorzystanie w nich otwartej platformy aplikacji ACAP (AXIS Camera Application Platform). Pierwsza wersja wtyczki AXIS Optimizer koncentruje się na aplikacjach ACAP z zakresu rozpoznawania tablic rejestracyjnych (LPR). Umożliwia wyszukiwanie w systemie Milestone XProtect metadanych pojazdów pochodzących z oferowanej przez Axis aplikacji AXIS License Plate Verifier oraz z aplikacji ACAP LPR, udostępnianych przez Vaxtor i FF Group. Połączenie tych danych sprawia, że użytkownik systemu XProtect może przeszukiwać materiał wizyjny na podstawie wielu kryteriów:
typu pojazdu, jego marki, modelu, koloru i prędkości;
numerów tablic rejestracyjnych i kraju pochodzenia;
daty i godziny zarejestrowania materiału wizyjnego.

Praktyczne zastosowania tego rozwiązania obejmują:

  • Egzekwowanie przepisów dotyczących prędkości, pasów ruchu i sygnalizacji świetlnej;
  • Zarządzanie ruchem na drogach;
  • Pobór opłat drogowych;
  • Wyjaśnianie przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym;
  • Dbanie o bezpieczeństwo parkingów.

Szybkie i dokładne wyniki

Przetwarzanie metadanych i zarządzanie nimi z wykorzystaniem kamer IP zasilanych przez Ethernet (PoE) obniża koszty w porównaniu z przetwarzaniem ich na serwerze. Ponadto każda aplikacja w ramach platformy ACAP oraz kamera Axis są zoptymalizowane pod kątem zapewnienia wysokiej jakości materiału wizyjnego i analizy obrazu. Gwarantują to takie funkcje, jak zoom optyczny, automatyczne ustawianie ostrości, OptimizedIR, elektroniczna stabilizacja obrazu czy sterowanie czasem otwarcia migawki. W zależności od zastosowanej aplikacji w ramach platformy ACAP można uzyskać współczynnik poprawnej detekcji przekraczający nawet 97% oraz współczynnik poprawnego rozpoznania osiągający 95%.

Więcej informacji na stronie:
www.axis.com/products/axis-optimizer-for-milestone-xprotect/