Strona główna Transport i logistyka Kamery LPR firmy ZKTeco

Kamery LPR firmy ZKTeco

Kamery firmy ZKTeco

Marek Piotrowski


Firma ZKTeco jest czołowym światowym producentem systemów zabezpieczeń i liderem w zakresie urządzeń kontroli dostępu oraz rejestracji czasu pracy, w tym cieszących się dużym uznaniem rozwiązań biometrycznych i czytników QR. W szerokiej ofercie firmy znajdują się też urządzenia do kontroli przejścia (bramki, śluzy, tripody) oraz wjazdu na parking i wyjazdu z niego.

Ważnym elementem systemów parkingowych są kamery LPR służące do rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych. W biurze konstrukcyjnym firmy ZKTeco w Hiszpanii opracowano służące do tego celu wysokowydajne kamery – modele DL-852Q28B (tubowe) oraz DL-952Q28B-LP (kopułkowe).

Kamery te mają wbudowany algorytm do rozpoznawania tablic, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania komputerów w aplikacjach dostępu. Jednocześnie jest zapewniona szybsza i łatwiejsza konfiguracja (np. zdalnie przez sieć internetową) oraz wysoka wydajność przy niższych kosztach instalacji, konserwacji i programowania.
Wbudowane oprogramowanie umożliwia tworzenie list dostępu w celu konfiguracji wielu scenariuszy, i to nie tylko tzw. czarnej listy. Przy instalacjach zawierających kilka kamer każda z nich może pełnić funkcję kamery głównej, a także podporządkowanej.

Umożliwiają one monitorowanie w czasie rzeczywistym zarówno obrazu, jak i uchwyconych alfanumerycznych znaków z tablic rejestracyjnych, wysyłając raporty z uzyskanymi danymi. Dostępne są też zoptymalizowana pamięć masowa oraz wbudowane gniazdo na zewnętrzne karty microSD. Dane z historią rejestracji mogą być przechowywane w celu ich przeglądania i wyszukiwania przy wykorzystaniu dostępnych filtrów. System pozwala na tworzenie nieograniczonej liczby list zdarzeń z przypisanymi im różnymi akcjami, takimi jak np. otwieranie i zamykanie szlabanów z jednoczesnym wysyłaniem powiadomień przez http. Listy te można eksportować lub importować do/z innych urządzeń. Dostępna jest obsługa poprzez chmurę.

Screen z oprogramowania ZKTeco

Można konfigurować sposób wykrywania tablic, a także ustawienia kamery w zależności od środowiska, w którym się ona znajduje. Kamera ma kilka trybów pracy: dzień/noc (podświetlenie IR do 50 m), przeciwmgielny, korytarzowy i odbicie lustrzane, a także funkcje HLC, BLC, WDR, podział obrazu na 5 stref oraz czujnik ruchu. Ma również możliwość rozpoznawania tablic 2-liniowych i odfiltrowywania tablic zduplikowanych.
Urządzenie wyposażono w sterowany elektrycznie obiektyw z zoomem optycznym i cyfrowym oraz wejścia i wyjścia audio, alarmowe, RS485 i przekaźnikowe. Kamera ma szeroki kąt widzenia (107°) i jest odporna na trudne warunki zewnętrzne (obudowa IP67), w tym temperatury w zakresie od -30 do 60°C. Współczynnik niezawodności kamery przekracza 98%.

Kamera świetnie współpracuje ze szlabanami parkingowymi i z innymi produktami firmy ZKTeco, w tym elementami kontroli dostępu oraz oprogramowaniem BioSecurity, które jeszcze bardziej poszerza jej możliwości. Łatwo integruje się też z rozwiązaniami firm Milestone czy Lenel. Do produktu oferowane jest wsparcie ONVIF, SDK i API.

ZKTeco Europe
Carretera Fuencarral 44, Edificio 1, Planta 2,
28108 Alcobendas, Madryt
marek.piotrowski@zkteco.eu
www.zkteco.eu