Strona główna Kontrola Dostępu Kontrola dostępu idąca z duchem czasu

Kontrola dostępu idąca z duchem czasu

W czasach pandemii koronawirusa administratorzy i menedżerowie obiektów stanęli w obliczu nowych wyzwań: jak chronić swoje budynki podczas pracy zdalnej, wyeliminować obecność nieuprawnionych osób spoza organizacji oraz zapewnić potrzebne uprawnienia pracującym w systemie hybrydowym. Takie miejsca, jak biura, centra handlowe, szkoły czy szpitale wymagają szczególnej uwagi oraz gwarancji bezpieczeństwa i wygody użytkowania. Odpowiedzią na te potrzeby są nowoczesne, inteligentne rozwiązania nadążające za potrzebami współczesnych użytkowników.

Trendy w kontroli dostępu

Inteligentne rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością, a menedżerowie budynków użytkowych dostrzegają korzyści płynące z ich wdrożenia. Nic w tym dziwnego – wg raportu PwC najemcy powierzchni w inteligentnych budynkach są skłonni płacić o 8% wyższe czynsze, a nabywcy decydują się na transakcje wyższe o 24% niż w tradycyjnych obiektach. Wszystko dlatego, że inteligentne rozwiązania są dostosowane do indywidualnych wymagań użytkownika i odpowiadają na jego zmieniające się potrzeby.

Elastyczność, skuteczność i wygoda

Coraz większy przepływ ludzi, danych i towarów, a w efekcie zmieniające się potrzeby w obszarze kontroli dostępu stanowią ogromne wyzwanie. Zmienia się zarówno sposób poruszania się użytkowników budynku, jak i ich wymagania dotyczące uprawnień zróżnicowane pod względem czasu czy punktów wejścia. Na rynku pojawiają się rozwiązania dostosowane do współczesnych wymagań życia i inteligentnego budownictwa, gwarantujące skuteczność, bezpieczeństwo, elastyczność i łatwość użytkowania.

Dla użytkownika ważne jest, aby system KD łączył w ramach jednego ekosystemu skuteczny osprzęt i elastyczne oprogramowanie z szerokim wyborem technologii i funkcji. Niezależnie od wielkości budynku i organizacji wybór jednej wszechstronnej platformy będzie krokiem w stronę zapewnienia bezpieczeństwa przy jednoczesnym umożliwieniu swobodnego przemieszczania się zależnie od bieżących potrzeb.

Opłacalna inwestycja

Wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania dostępem to inwestycja opłacalna przez wiele kolejnych lat, pod warunkiem że system będzie dostosowany do ciągle rozwijających się technologii. Przykładem jest Incedo Business firmy ASSA ABLOY, które – dzięki możliwości wyboru opcji zarządzania systemem – dopasowuje się do bieżących i przyszłych potrzeb użytkowników.

System umożliwia też integrację urządzeń zewnętrznych w miarę ich pojawiania się na rynku, dzięki czemu może być rozbudowywany i aktualizowany nie tylko o sprzęt firmy ASSA ABLOY, lecz także od dostawców zewnętrznych. Ma to na celu skuteczną i efektywną obsługę minimalizującą czas przestoju oraz zapewniającą realizację projektów przedsiębiorstwa.

Dla kogo inteligentna kontrola dostępu

Nowoczesne rozwiązania do zarządzania dostępem doskonale sprawdzają się w każdym obiekcie, zapewniając bezpieczeństwo i pozwalając skupić się na rozwoju firmy. Decydujący się na nie menedżerowie zyskują efektywną kontrolę i elastyczność, instalatorzy nie muszą zmagać się z niekompatybilnymi systemami, a administratorzy mają większy wybór działań (m.in. zmiany profili dostępu oraz monitorowanie ruchu w czasie rzeczywistym).

System może być stale rozwijany, dlatego z łatwością sprosta przyszłym wymaganiom operacyjnym przy jednoczesnej kontroli budżetu. Większa wydajność umożliwi wygodne przemieszczanie się osób i zachowanie bezpieczeństwa, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

ASSA ABLOY Opening Solutions Poland
ul. Magazynowa 4, 64-100 Leszno
www.assaabloyopeningsolutions.pl
info.pl.openingsolutions@assaabloy.com