Strona główna Kontrola Dostępu Nowe funkcje czytników GREEN PASS firmy ZKTeco

Nowe funkcje czytników GREEN PASS firmy ZKTeco

ZKTeco greenpass

Przedstawienie certyfikatu COVID UE umożliwia zniesienie różnych ograniczeń wobec osób go posiadających. Aby uzyskać certyfikat, osoba musi być w pełni zaszczepiona, niedawno przetestowana z wynikiem ujemnym lub wyleczona. Paszporty można zwykle uzyskać za pośrednictwem aplikacji na telefon lub w wersji papierowej.

Firma ZKTeco, światowy lider w zakresie biometrycznej kontroli dostępu, włączyła do swoich produktów zautomatyzowane rozwiązanie do skanowania kodów QR – Green Pass.
Jest ono dostępne w urządzeniach ZPad Plus QR i ZPad Plus 4G, SpeedFace-V5L QR czy G4 Pro QR i można je łatwo zintegrować z większością bramek obrotowych lub bramek przejścia.

Po procesie weryfikacji kodu QR kołowroty lub bramki umożliwiają wejście osobie lub blokują je, zależnie od ważności certyfikatu COVID UE. Urządzenia obsługują kody QR wszystkich krajów UE.

Zapytanie jest wysyłane w czasie rzeczywistym do bazy danych UE za pomocą przewodowej sieci internetowej lub bezprzewodowej sieci 4G. Zachowana zostaje poufność informacji o osobach kontrolowanych (urządzenie nie przechowuje żadnych wrażliwych danych osób). Po poprawnej weryfikacji wyświetla się odpowiedni komunikat i jest wyzwalany przekaźnik do otwarcia drzwi bądź bariery.

W styczniu br. pojawiły się nowe, praktyczne funkcje precyzujące zakres uprawnień w procesie dostępu, które mogą wprowadzać poszczególne kraje lub instytucje Są to:

  • 3G (szczepienie / ozdrowienie / test)
  • 2G (szczepienie / ozdrowienie)
  • BOOSTER (dodatkowe szczepienie / pełne zaszczepienie + test / ozdrowienie + test)

Funkcje te można wybrać w ustawieniach trybu pracy, wystarczy wejść do konfiguracji urządzenia i nacisnąć przycisk aktualizacji. Rozwiązanie jest ekonomiczne i niezwykle proste w stosowaniu.

Więcej na www.zkteco.eu