Strona główna Telewizja Dozorowa Nowe kamery Wisenet P z AI

Nowe kamery Wisenet P z AI

Hanwha Techwin poszerza swoją ofertę sprzętową o 5 nowych kamer full HD z serii Wisenet P, które uzupełniają modele o rozdzielczości 4K wprowadzone na rynek w 2020 r. Dzięki temu kamery z algorytmami sztucznej inteligencji stają się bardziej przystępne cenowo dla użytkowników o ograniczonym budżecie.

Wszystkie modele Wisenet P mają funkcję analizy treści obrazu wspieraną sztuczną inteligencją i głębokim uczeniem. Zapewnia to wysoką precyzję wykrywania obiektów, przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby fałszywych alarmów.

Algorytmy Wisenet AI określają, na podstawie rozpoznanych cech (wiek, płeć, kolor ubrania, czy dana osoba nosi okulary, trzyma torbę), atrybuty osób i zapisują je jako metadane wraz z obrazami, co umożliwia użytkownikom szybkie wyszukiwanie określonych obiektów lub incydentów w zarejestrowanym materiale wizyjnym. W tym celu operatorzy systemów mogą korzystać z oprogramowania VMS wiodących producentów, np. Genetec i Milestone, a także z pakietów Wisenet WAVE i Wisenet SSM.

Kamery mają wbudowaną aplikację firmy Hanwha Techwin do określania liczby osób przebywających na wyznaczonym obszarze. Można ją wykorzystać do sterowania automatycznie otwieranymi drzwiami lub sygnalizatorami drogowymi, a także do wyświetlania komunikatów typu: „czekaj”’ lub „wejdź”, gdy przekroczony zostanie dopuszczalny limit. Użytkownicy nie muszą ponosić kosztów zakupu licencji, aby korzystać z wyrafinowanych funkcji realizowanych przez te aplikacje.

Nowe kamery korzystają z funkcji WiseStream III optymalizującej proces kompresji obrazu. Obrazy obiektów wykrywanych i śledzonych przez algorytmy AI są słabiej kompresowane, przy jednoczesnym zastosowaniu silnej kompresji pozostałych fragmentów kadru. W połączeniu z kompresją H.265 poprawia to wykorzystanie pasma sieciowego nawet o 80% w porównaniu z H.264. Aby jeszcze lepiej wykorzystać przepustowość sieci i zmniejszyć wymagania dotyczące pamięci masowej, a także ułatwić pracę operatorów systemu, kamery mają wbudowaną funkcję BestShot, która wybiera najlepsze z uchwyconych zdjęć osób lub obiektów i wysyła je wraz z powiązanymi metadanymi do serwera zapisującego materiał wizyjny.

– Nowe, przystępne cenowo kamery z serii Wisenet P udowodnią, że systemy monitoringu wizyjnego wykorzystujące sztuczną inteligencję nadają się nie tylko do kosztownych zastosowań o znaczeniu krytycznym – powiedział Uri Guterman, dyrektor ds. produktów i marketingu w Hanwha Techwin Europe. – Istniejące liczne aplikacje, w których informacje biznesowe są pozyskiwane drogą inteligentnej analizy treści obrazu, zapewnią wysoką stopę zwrotu z inwestycji, niezależnie od tego, gdzie zostaną wdrożone.

Więcej na www.hanwha-security-eu