Strona główna Telewizja Dozorowa Nowe kamery Wisenet z serii X z wbudowanymi funkcjami AI

Nowe kamery Wisenet z serii X z wbudowanymi funkcjami AI

Hanwha Techwin Europe wprowadza na rynek nowe kamery z serii Wisenet X, zgodne z wymogami NDAA, z wbudowanymi funkcjami sztucznej inteligencji. Przystępna cena tych kamer pozwoli wielu przedsiębiorstwom skorzystać z inteligentnych algorytmów, podnoszących poziom bezpieczeństwa ich obiektów, a także usprawniających działania biznesowe.

Nowa linia produktów, w której skład wchodzi 28 modeli kamer, oferuje funkcje przydatne dla operatorów wizyjnych systemów dozorowych oparte na sztucznej inteligencji i głębokim uczeniu maszynowym. Zmniejszają one liczbę fałszywych alarmów i usprawniają pracę tych systemów.

Co więcej, realizacja inteligentnych funkcji analitycznych w urządzeniach brzegowych pozwala na skuteczniejsze niż dotychczas wykrywanie i rozpoznawanie obiektów, takich jak ludzie i pojazdy. Umożliwia to operatorom systemów dozorowych szybką identyfikację osób i pojazdów, co przekłada się na lepsze rozeznanie w sytuacji, z uwzględnieniem kontekstu zachodzących wydarzeń.

Nieistotne ruchome elementy tła, takie jak gałęzie drzew, poruszające się cienie czy przebiegające zwierzęta, są ignorowane. Operatorzy systemów dozorowych mogą skoncentrować się na przebiegu rzeczywistych incydentów i sytuacji awaryjnych.
Analiza treści obrazów wsparta sztuczną inteligencją służy nie tylko bezpieczeństwu. Dostarcza również wielu danych przydatnych dla działów marketingu i sprzedaży. Dzięki wykrywaniu obiektów opartemu na algorytmach sztucznej inteligencji, firmy mogą np. dokładnie zliczać klientów, pozyskiwać dane ułatwiające zarządzanie kolejkami czy tworzyć mapy cieplne szczegółowo dokumentujące wzorce zachowań klientów.

Nowe kamery mają wandaloodporne metalowe obudowy kopułowe, tubowe lub kompaktowe typu box. Urządzenia mogą być zasilane prądem stałym o napięciu 12 V lub metodą PoE przez sieć Ethernet. Pozwala to na redundantne zasilanie kamer z różnych źródeł w przypadku awarii podstawowej instalacji zasilającej.

Więcej na: www.hanwha-security.eu