Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu Nowe możliwości dla branży ochrony z zasilaczem Ajax

Nowe możliwości dla branży ochrony z zasilaczem Ajax

Według raportu firmy Grand View Research Inc. globalny rynek usług związanych z bezpieczeństwem przekroczy do 2025 r. wartość 167 mld dolarów. Setki tysięcy agencji ochrony i instalatorów poszukują niszy rynkowej.

Konkurencja wymusza poszukiwanie nowych segmentów rynku, a jednym z nich może być ochrona w pomieszczeniach, gdzie zasilanie jest słabe, niestabilne lub w ogóle go brakuje. Domy na kółkach, vany i jachty potrzebują ochrony nie mniej niż inne posesje. Puste domy są wystawione na łup szabrowników i dzikich lokatorów, a przecież zdarzają się też włamania, pożary czy wycieki gazu.

Moduły zasilające Ajax 12V PSU i Ajax 6V PSU umożliwiają podłączenie centrali alarmowej (CPU) do źródła zasilania o niskim napięciu, zapewniając ochronę posesji na wiele lat – brak dostępu do sieci elektroenergetycznej nie stanowi już problemu. Otwiera to nowe możliwości w zakresie świadczenia usług ochrony.

Do czego służy system alarmowy?

System alarmowy Ajax odstrasza złodziei, wykrywa pożar, zapobiega zalaniu i steruje urządzeniami AGD. Mobilna aplikacja natychmiast informuje użytkownika i agencję ochrony o zagrożeniu, a weryfikacja fotograficzna pokazuje, co się stało. Wykrywa próby zagłuszenia transmisji i jest odporny na zakłócenia oraz hakowanie. Wystarczy smartfon, aby kontrolować zarówno małe pomieszczenia, jak i obszary wielkości kilku boisk do piłki nożnej.

Do czego służą moduły zasilania 12V PSU i 6V PSU?

Dzięki nim funkcje systemu Ajax są dostępne w miejscach, w których nie doprowadzono elektryczności lub gdzie zasilanie jest niestabilne.
Moduły 12V PSU i 6V PSU umożliwiają podłączenie huba, czyli centrali alarmowej systemu, do źródła zasilania o niskim napięciu (4,2–16 V dla 6V PSU; 8–20 V dla 12V PSU) i korzystanie z zewnętrznych źródeł zasilania. Moduł zasilający instaluje się w obudowie centrali zamiast fabrycznego zasilacza 110/230 V.

Puste posesje

Niezamieszkane nieruchomości w posiadaniu klienta. Dom letni bez elektryczności, zamknięty na zimę. Wstrzymana budowa. Czynny plac budowy bez najemców, który już wymaga ochrony obszaru, materiałów budowlanych i sprzętu. Puste domy zajęte przez dzikich lokatorów – tego rodzaju posesje przyciągają uwagę wandali, włamywaczy i włóczęgów.
Grabieże, pożary i wandalizm to niejedyne problemy, które mogą się zdarzyć. Wycieki gazu prowadzą do ogromnych kosztów i zniszczeń na skutek eksplozji czy zalania podczas gaszenia. Instalacja systemu Ajax może ochronić nieruchomość i zaoszczędzić właścicielom wielu problemów. Po podłączeniu do zewnętrznej baterii za pośrednictwem modułu 6V PSU hub zgłosi zagrożenia. Czujka ruchu MotionCam z fotograficzną weryfikacją alarmów wykonuje serię zdjęć, które umożliwiają właściwą ocenę sytuacji. Z kolei czujka LeaksProtect wykrywa i zgłasza wycieki. Fabrycznie zainstalowane baterie zasilają urządzenie do 7 lat (w zależności od typu urządzenia i ustawień).
Dzięki Ajax właściciel przy minimalnym wysiłku zyskuje ciągłe monitorowanie obiektu na wiele lat.

Magazyny

Moduły zasilania umożliwiają podłączenie huba i podwajaczy zasięgu ReX
do źródeł zasilania o niskim napięciu lub zasilania bateryjnego. Podłączając pięć urządzeń ReX do systemu, zasięg radiowy można zwiększyć do 35 km² – to więcej niż dwa lotniska Heathrow. Utrzymanie kontroli nad magazynami tej wielkości staje się proste, nawet jeśli na miejscu nie ma dostępu do zasilania.

Domy na kółkach

Rynek kamperów i sprzętu kempingowego rośnie w odpowiedzi na mobilny styl życia. Oczekuje się, że rozwinie się jeszcze bardziej, zwłaszcza biorąc pod uwagę boom na turystykę przygodową. Przewiduje się wzrost o 12% do 2025 r.
Vany i przyczepy rozszerzają listę usług możliwych do zaoferowania dzięki modułom zasilania 12V PSU i 6V PSU. Wystarczy, że instalator podłączy hub do akumulatora samochodowego, a system alarmowy wyruszy w podróż razem z kierowcą. Zazwyczaj hub zużywa mniej niż 100 mA, co oznacza, że standardowy akumulator samochodowy może zasilać go przez 1–2 miesiące bez konieczności doładowania. Możliwość konfiguracji scenariuszy daje zupełnie nowy poziom ochrony. W reakcji na zdarzenie (np. włamanie) odpowiednie polecenie natychmiast uruchomi generator mgły.

Jachty

Wystarczy włożyć kartę SIM i podłączyć hub do instalacji pokładowej lub baterii, aby system Ajax zapewnił ochronę cumującego jachtu.
Zagrożenie związane z nieproszonymi gośćmi dotyczy nie tylko ryzyka dla osób na pokładzie, ale również drogiej elektroniki, sprzętu i łodzi. Ubezpieczenia to świetna inwestycja, ale niejedyna. Profesjonalny system alarmowy jest lepszy i tańszy.

Wnioski

Inteligentne systemy alarmowe reagują na zagrożenia, a inteligentne agencje ochrony reagują na zmiany rynkowe i poszukują możliwości wyjścia na pozycję lidera na niezwykle konkurencyjnym rynku. Moduły zasilania Ajax 12V PSU i 6V PSU są nie tylko łatwe w użyciu, ale otwierają również nowe perspektywy biznesowe dla sprzedawców i instalatorów systemów alarmowych.

SECUR GLOBAL
tel.: +48 577 311 618
biuro@securglobal.pl
https://ajax.systems/pl/