Strona główna Rynek SECURITY Nowości produktowe z nr 1/2024

Nowości produktowe z nr 1/2024

Prezentujemy najnowsze urządzenia z oferty firm
Alnet, Axis Communications, BCS (NSS), Hikvision, Linc Polska, TP-Link.

Alnet Systems

Alnet PRS do rozpoznawania tablic rejestracyjnych

Alnet PRS to moduł pozwalający na odczytywanie i analizę danych z tablic rejestracyjnych pojazdów samochodowych. Jest dostępny bezpłatnie w każdej wersji oprogramowania VMS NetStation zawierającej minimalną licencję na 8 kamer.

Rozbudowana funkcjonalność ułatwia tworzenie raportów i szybką analizę zgromadzonych danych. Jednocześnie na jednym serwerze NetStation można uruchomić do 16 kanałów LPR. Tablice są odczytywane w czasie rzeczywistym i umieszczane w bazie danych wraz ze zdjęciem tablicy.

Moduł wyposażono w wyszukiwarkę i tworzenie rozbudowanych raportów. Istnieje możliwość automatycznego otwierania bram oraz aktywowania innych urządzeń współpracujących z systemem, np. blokowanie dystrybutora paliw czy automatyczne drukowanie dokumentów dla danego pojazdu. Inne zalety modułu:

  • Możliwość tworzenia grup użytkowników
  • Zgłaszanie zdarzeń krytycznych dla wykrytych tablic (wymagany CMS HUB)
  • Generowanie raportów dla tzw. czarnej listy tablic rejestracyjnych (wymagany CMS HUB)
  • Obsługa poprzez aplikację mobilną CMS 4 Mobile
  • Synchronizacja tablic między wieloma serwerami (wymagany CMS HUB)
  • Monitorowania czasu pobytu pojazdu w strefie.

Więcej na www.alnetsystems.com

 

Axis Communications

Radar AXIS D2210-VE

AXIS D2210-VE jest radarem wysokiej częstotliwości, który pozwala na dokładne wykrycie oraz klasyfikację obiektów. Wykorzystuje zaawansowaną technologię niezależną od widoczności, która ponadto umożliwia obniżenie kosztów energii.

Radar AXIS D2210-VE oferuje pole widzenia 95° i podaje pozycję obiektu przez całą dobę niezależnie od warunków atmosferycznych i oświetleniowych. Może wykrywać ludzi z odległości do 60 m i pojazdy z odległości do 90 m.

Dodatkowo, po włączeniu profilu monitorowania dróg, zasięg wykrywania pojazdów wzrasta do 150 m. Radar ten może być również używany do wyzwalania zdarzeń i gromadzenia bardziej wiarygodnych statystyk ruchu przez całą dobę.
Wbudowane funkcje analityczne oparte na głębokim uczeniu pozwalają na dokładną klasyfikację obiektów przy niskim wskaźniku fałszywych alarmów. Obsługa radaru ma do wyboru jeden z dwóch profili: monitorowanie obszaru w celu wykrywania ludzi i pojazdów o małej prędkości oraz profil monitorowania drogi w celu wykrywania pojazdów poruszających się z większą prędkością.

Dzięki inteligentnej funkcji koegzystencji możliwe jest połączenie do ośmiu radarów AXIS D2210-VE w bliskiej odległości. Fale radiowe z urządzeń radiowych Axis są nieszkodliwe. Nawet przy ciągłej ekspozycji czy nagromadzeniu kilku radarów w jednym obszarze ludzie mogą się do nich zbliżyć bez żadnego ryzyka.
Radar AXIS D2210-VE można wtopić w różne otoczenie lub w razie potrzeby, wyróżnić, owijając go kolorową, niemetalową folią na bazie węgla.

Więcej na: www.axis.com/pl-pl

 

BCS

BCS-V-TIP72VSR4-ITC – kamera z serii BCS View z funkcją ANPR

Kamera BCS-V-TIP72VSR4-ITC to pierwszy model kamery z serii BCS View wyposażony w funkcję rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych ANPR.

Jest to kamera o rozdzielczości 2 Mpix, dzięki której można łatwo zautomatyzować wjazd na obiekt i wyjazd z niego. Taka rozdzielczość w zupełności wystarczy do prawidłowego odczytu tablic rejestracyjnych, skuteczność działania poprawia prędkość przechwytywania obrazu sięgająca 50 kl./s.

Odpowiednio skonfigurowana i prawidłowo zamontowana kamera odczyta numer tablicy rejestracyjnej i odpowiednio na tę informację zareaguje. Jest wyposażona w moduł wejścia/wyjścia (1 we/1 wy), dzięki czemu po rozpoznaniu numerów rejestracyjnych może sterować barierą. Model ten został wyposażony w obiektyw z motozoomem o ogniskowej 2,8-12 mm oraz promiennik podczerwieni o zasięgu do 40 m.

Kamera umożliwia filtrowanie numerów tablic rejestracyjnych. Wykorzystuje w tym celu białą i czarną listę z przypisanymi do nich numerami tablic pojazdów. Lista może zawierać do 10 000 wpisów. Rozpoznanie tablicy odbywa się nawet w przypadku pojazdu w ruchu przejeżdżającego przed kamerą. Umożliwia to jej zastosowanie nawet w miejscach, gdzie nie ma fizycznej bariery, przed którą samochód musi się zatrzymać.

Kamera ma wbudowane systemy poprawy jakości obrazu, takie jak WDR, HLC, ręczne ustawienia promiennika IR czy migawki, aby nawet w niesprzyjających warunkach zapewnić skuteczne rozpoznanie numeru rejestracyjnego.

Więcej na: www.bcs.pl

 

Hikvision

Przełączniki sieciowe Hikvision serii Smart Management

Nowe zarządzalne przełączniki sieciowe Hikvision serii smart to ciekawa alternatywa dla typowych rozwiązań stosowanych w systemach monitoringu wizyjnego.

W tej ofercie produktowej do wyboru jest wiele modeli. Urządzenia są dostępne w konfiguracji od 10 do 48 portów PoE oraz budżetem mocy dochodzącym do 470 W.
Zarządzalne switche serii smart pomagają zrealizować system transmisji, który w jednym oprogramowaniu VMS integruje zarządzanie samą siecią oraz kamerami i rejestratorami. Funkcja wizualizacji graficznej topologii pozwala na łatwą i intuicyjną pracę z każdym węzłem i urządzeniem sieciowym. Po dodaniu urządzeń do aplikacji VMS topologia generowana jest automatycznie. Urządzania Hikvision, takie jak NVR, kamery itp., są rozpoznawane automatycznie.

Funkcja monitorowania sieci pozwala na szybką identyfikację problemu, np. o zbyt dużym zużyciu pasma, co podnosi efektywność zarządzania systemem. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości generowany jest komunikat push, a na obrazie topologii wyświetlany jest aktualny stan urządzeń w sieci. Umożliwia to szybką identyfikację źródła problemu.

Zarządzanie przełącznikami może odbywać się również zdalnie za pomocą aplikacji. Ta funkcjonalność zapewnia szybką reakcję w razie jakichkolwiek problemów, bez potrzeby przebywania w danej lokalizacji. Typowym przedstawicielem serii smart jest model DS-3E1526P-SI dysponujący 24 portami PoE o przepustowości 1 Gb oraz budżetem mocy 370 W. Przełącznik oferuje również wszystkie funkcje opisane wyżej.

Więcej na: www.hikvision.com/pl

 

Linc Polska

HONEYWELL | Kamery IP 2024 – seria 35

Rozwój technologii cyfrowej niesie nowe zagrożenia w postaci nasilonej liczby cyberataków. Przestępcy cybernetyczni coraz częściej wykorzystują do tego celu urządzenia IP działające w sieci, np. kamery systemów monitoringu wizyjnego.

Czy jesteśmy w stanie zapobiegać takim procederom i skutecznie chronić się przed atakami? Tak. Odpowiedzią może być seria urządzeń firmy Honeywell oferująca najwyższe standardy bezpieczeństwa i zgodność z amerykańską dyrektywą NDAA. Kamery z serii 35 to zaawansowane technologicznie urządzenia z wbudowaną analityką wideo opartą na algorytmach AI. Serię 35 wyposażono w inteligentne wykrywanie ruchu oparte na rozpoznawaniu typów obiektów – ludzi i pojazdów.

Zakres szyfrowania strumieni wizyjnych został powiększony ze standardowego 128 do 256 bitów, a wszystkie kamery mają zabezpieczenia hasła w postaci osobnego szyfrowanego chipsetu TMP.

Kompleksowy system ochrony obejmuje kamery, rejestratory, czujki oraz wideonadajniki. Wszystkie deklaracje firmy Honeywell dają nam pewność, że wybieramy producenta, który bezpieczeństwo i odpowiedzialność stawia na pierwszym miejscu.

Więcej na: www.linc.pl

 

TP-Link

TP-Link VIGI C540S – zewnętrzna, kolorowa, obrotowa kamera sieciowa

TP-Link VIGI C540S to dwuobiektywowa, obrotowa kamera sieciowa. Technologia ColorPro Night Vision umożliwia doskonałe odwzorowanie kolorów nawet w całkowitej ciemności. Obudowa ma klasę szczelności IP66, co zapewnia odporność na trudne warunki atmosferyczne oraz stabilne działanie na zewnątrz budynku.

Kamerę wyposażono w obiektyw o rozdzielczości 4 Mpix, czuły przetwornik oraz 2 wbudowane diody LED światła punktowego. Może być zasilana poprzez PoE lub klasyczny zasilacz 12 V DC.

Kamera ma opcję tworzenia tras patrolu, jest wyposażona w mikrofon oraz głośnik, a także alarm dźwiękowy i świetlny do odstraszania intruzów. Umożliwia wykrywanie: wtargnięcia na wyznaczony teren, przekroczenia linii, wejścia do strefy oraz jej opuszczenia, pozostawienia przedmiotu lub jego zabrania. Wykrywa również osoby, które w podejrzany sposób krążą po pewnym obszarze przez dany czas oraz zmianę sceny, kiedy ktoś np. zasłoni kamerę. Nagrania z kamery mogą być rejestrowane na rejestratorze sieciowym NVR oraz lokalnie na kartach microSD (do 256 GB).

Kamera wykorzystuje kompresję H.265+, co zmniejsza obciążenie sieci i obniża koszty monitoringu bez utraty jakości obrazu. Jest zgodna ze standardem ONVIF, dzięki czemu współpracuje z kamerami i rejestratorami różnych producentów.
Dzięki aplikacji VIGI na urządzenia przenośne z systemem iOS lub Android, produktami z tej serii można w prosty i kompleksowy sposób zarządzać z poziomu urządzenia mobilnego, z dowolnego miejsca na świecie. Kamera jest objęta 3-letnią gwarancją.

Więcej na: www.tp-link.com/pl