Strona główna Telewizja Dozorowa Od zarządzania personelem po komplementarne rozwiązania logistyczne

Od zarządzania personelem po komplementarne rozwiązania logistyczne

Paweł Sobociński


Globalizacja łańcucha dostaw, dynamicznie rozwijający się rynek e-commerce i rosnący popyt towarów są impulsem wzrostu w branży logistycznej.

Mamy do czynienia ze zwiększającą się liczbą nowych obiektów o zróżnicowanej kubaturze i coraz bardziej wyrafinowanych wymaganiach technicznych, także w sferze zabezpieczeń i ochrony. Hikvision oferuje kompleksowe rozwiązania, które nie tylko poprawiają bezpieczeństwo, ale też zwiększają efektywność operacyjną obiektów logistycznych.

Pierwszym elementem usprawniającym obiekt jest skuteczne zarządzanie personelem. Osiągnięcie tego możliwe było dzięki zaawansowanej kontroli dostępu realizowanej za pomocą terminali w połączeniu z bramkami obrotowymi lub uchylnymi. Takie rozwiązanie ma na celu szybką autoryzację wraz z rejestracją czasu pracy czy też dzięki kamerom wspartym algorytmami sztucznej inteligencji i weryfikującym wyposażenie pod kątem BHP.

Ponadto kamery mogą dostarczać informacje o efektywności pracy w monitorowanych strefach. Kolejnym elementem usprawniającym, mającym bardzo duży wpływ na oszczędności, jest analiza dóbr poprzez monitoring wizyjny, mający na celu ochronę produktów i monitorowanie całego ruchu za pomocą analizy zajętości miejsc na regałach czy w strefach przechowywania oraz skanowania/odczytu oznakowań ładunków i wiązania danych z nagraniami archiwalnymi.

Tym sposobem integracja oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym (VMS) z magazynowymi systemami informatycznymi (Warehouse Management System, WMS) sprawia, że użytkownik ma dostęp do kompleksowego wglądu w cały łańcuch realizacji zlecenia, włącznie z materiałem wideo. Optymalizacja zarządzania dokami oraz pojazdami jest możliwa za sprawą rozbudowanego systemu kamer analizujących zajętość w strefach załadunku i rozładunku. Pomiar długości czasu obsługi ciężarówek w celu jeszcze lepszego zarządzania może być komunikowany na ekranach LED/LCD w jednym systemie.

Powyższe opracowanie to opis kilku podstawowych usprawnień, które stają się standardem i wstępem do bardziej zaawansowanych działań, takich jak kompleksowe rozwiązania CCTV, KD, SSWiN zintegrowane z robotyką i machine vision. To sprawia, że Hikvision jako producent wspomnianych produktów staje się liderem w dostawie komplementarnych rozwiązań do logistyki.

Warto wiedzieć, że poza urządzeniami, takimi jak kamery sieciowe, kamery PTZ, sieciowe rejestratory wideo czy terminale do rozpoznawania twarzy, firma Hikvision oferuje także oprogramowanie HikCentral Professional służące do integracji i zarządzania systemami zabezpieczeń. Zostało ono tak zaprojektowane, aby sprostać różnym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem na jednej platformie.

Dzięki HikCentral Professional można łatwo zarządzać wieloma pojedynczymi systemami, takimi jak telewizja dozorowa, kontrola dostępu, system alarmowy i inne. Codzienne operacje stają się bardziej efektywne, a ochrona osób i mienia wszędzie się poprawia.

Hikvision Poland
ul. Żwirki i Wigury 16B, 02-092 Warszawa
info.pl@hikvision.com
https://www.hikvision.com/europe/