Strona główna Kontrola Dostępu ProtegeGX – bezpieczeństwo i zarządzanie budynkiem w jednym

ProtegeGX – bezpieczeństwo i zarządzanie budynkiem w jednym

Zarządzanie budynkiem to skomplikowany proces, który można ułatwić i zoptymalizować, używając do tego odpowiednich narzędzi. ProtegeGX jest platformą, która skupia w obrębie jednego oprogramowania możliwość zarządzania wieloma systemami bezpieczeństwa w danym budynku. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest połączenie ze sobą funkcjonalności kontroli dostępu oraz sygnalizacji włamania i napadu.

ProtegeGX został zastosowany m.in. w kompleksie budynków biurowych zlokalizowanych w Warszawie. Na cały system składa się rozproszona sieć kontrolerów głównych, ekspanderów oraz inteligentnych zasilaczy, rozlokowana w 9 różnych obiektach.
Każdy budynek ma dostęp do oprogramowania klienckiego odpowiedzialnego wyłącznie za konkretną lokalizację, natomiast administracja kompleksu ma pełen dostęp do wszystkich lokalizacji. Dzięki bardzo szczegółowym raportom użytkownik jest w stanie zobaczyć, sekunda po sekundzie, wszystkie zdarzenia występujące w systemie.

Do każdego z budynków przypisany jest parking z możliwością awizacji gości. Wjazd na parking jest wyposażony w kamerę z zaimplementowaną funkcją rozpoznawania tablic oraz interkomy, poprzez które można w łatwy sposób skontaktować się z ochroną obiektu. System ProtegeGX umożliwia również integrację z kołowrotkami zamontowanymi na wejściu do holu windowego. Po zbliżeniu karty do czytnika na kołowrotku pojawia się na panelu informacja, do której z kabin powinna udać się osoba chcąca skorzystać z windy. Dzięki integracji systemu z windami najbardziej znanych producentów system pozwala również na zablokowanie dostępu do określonych pięter.

Jedną z dodatkowych funkcjonalności wyróżniających system ProtegeGX jest możliwość integracji z niektórymi systemami automatyki budynkowej. Przykładem zastosowania tej funkcji jest zależność – obecność w biurze a pozostawiona włączona klimatyzacja. Jeżeli po zakończeniu dnia pracy ostatni pracownik nie wyłączy klimatyzacji, system po określonym czasie sam ją wyłączy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku pozostawienia np. włączonego oświetlenia w pomieszczeniach, w których nie ma już pracowników.
ProtegeGX pozwala również na automatyczne wysterowanie okien lub uruchomienie alarmu o podwyższonej temperaturze oraz ewentualnym zalaniu danego pomieszczenia – na podstawie danych generowanych przez analogowy czujnik temperatury i wilgoci.
W systemie ProtegeGX, dzięki dostępności protokołów Modbus lub BACnet, istnieje możliwość zwizualizowania aktualnego statusu czujek systemu pożarowego.

Opisane funkcjonalności ProtegeGX stanowią jedynie część realnych możliwości, jakie oferuje system. Z poziomu jednego oprogramowania operator może obsługiwać wiele systemów bezpieczeństwa i zarządzania budynkiem, co zdecydowanie wpływa na zwiększenie wydajności pracy oraz optymalizację proponowanych usług dla najemcy.

Miwi-Urmet
ul. Pojezierska 90A
91-341 Łódź
miwi@miwiurmet.pl
www.miwiurmet.pl