Strona główna Kontrola Dostępu 2N® IP Style może teraz odczytywać kody QR!

2N® IP Style może teraz odczytywać kody QR!

Wyjdź naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wykorzystanie kodów QR w systemach kontroli dostępu. Dzięki najnowszej wersji 2N OS 2.34 nasze wyjątkowe interkomy z ekranem dotykowym oferują tę możliwość.

Kody QR – stylowy jednorazowy dostęp

Interkom 2N® IP Style skanuje kody QR co sekundę. Wystarczy, że użytkownik po prostu pokaże kod QR do urządzenia i zostanie natychmiast wpuszczony do budynku. Nie ma potrzeby zbliżania telefonu z kodem QR do kamery, wystarczy obrócić wyświetlacz w stronę interkomu w odległości około 1 metra od ekranu.
2N® IP Style obsługuje kody QR, które zawierają od 10 do 15 cyfr. W naszym przypadku oznacza to, że kod QR jest alternatywą dla ręcznego wprowadzania kodu PIN. Jest to zatem bezpieczna metoda identyfikacji. Złamanie takiego kodu QR zajęłoby teoretycznie 115 740 dni.

Jak wygenerować kod QR?

Kody QR można generować na trzy sposoby.

Za pośrednictwem interfejsu internetowego interkomu – przejdź do sekcji Użytkownicy, wybierz użytkownika i kliknij ikonę kodu QR w sekcji Kody użytkowników. Możesz natychmiast pobrać wygenerowany kod i wysłać go do użytkownika.

W 2N® Access Commander – oprogramowaniu, które nazywamy centralnym węzłem całego systemu kontroli dostępu. Generowanie i dystrybucja kodów QR jest tu bardziej systematyczna i wygodna. Więcej informacji nt. obsługi kodów QR w oprogramowaniu 2N® Access Commander znajduje się w osobnej sekcji aktualności (link do aktualności Access Commander).

Korzystanie z zewnętrznych generatorów kodów QR – jedynym warunkiem jest to, że obsługują one generowanie kodów PIN z osadzonych cyfr liczących 10-15 znaków.

Maskowanie Strefy Prywatności (Camera Privacy Masking)

Nowa wersja systemu 2N OS 2.34 wprowadza jeszcze jedno istotne ulepszenie w interkomie 2N® IP Style. Camera Privacy Masking to możliwość rysowania pojedynczego prostokątnego kształtu w obrazie uchwyconym przez kamerę, który zostanie rozmyty lub zamazany. Dlaczego? Kamera domofonowa może zarejestrować czyjąś własność (dane osobowe), a monitorując ją, naruszyłbyś prywatność jej właścicieli. Dzięki tej funkcji spełniasz wszystkie wymagania RODO. Obszar, na który nałożony jest prostokąt, ma najwyższy priorytet. Dlatego też tego, co jest zasłonięte przez prostokąt, nie zobaczysz ani w strumieniu wideo, ani w rejestrze połączeń.

Najprostszym sposobem dystrybucji kodów QR jest 2N® Access Commander
Generowanie i wysyłanie kodów QR jest możliwe w oprogramowaniu 2N® Access Commander od wersji 2.2. Dowiedz się, gdzie możesz zarządzać dostępem za pomocą kodów QR i jak to zrobić.

Interkom 2N® IP Style obsługuje teraz dostęp oparty na rozpoznawaniu kodu QR. To idealna technologia dostępu, szczególnie dla odwiedzających, którzy mogą wysłać kod zdalnie od razu na swój telefon komórkowy. Ponadto kody QR są bezpieczniejsze niż kody PIN i całkowicie bezdotykowe. Oprogramowanie 2N® Access Commander umożliwia teraz generowanie kodów QR bezpośrednio w aplikacji.

Jak to skonfigurować?

Kod QR jest przypisywany odwiedzającemu w sekcji Goście w szczegółach użytkownika. Przycisk Dodaj kod QR znajduje się w podsekcji Dane uwierzytelniające. Wygeneruj kod jednym kliknięciem i wyślij go do odwiedzającego e-mailem za pomocą przycisku. Możesz go również wydrukować lub zapisać jako obraz.
Oczywiście dostęp za pomocą kodu QR jest rejestrowany w dziennikach dostępu. Możesz go rozpoznać po ikonie wskazującej różne metody dostępu.

2N TELEKOMUNIKACE
Pod Vinicí 20
143 01 Praha 4
Czech Republic
www.2n.cz