Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu ReX 2. Weryfikacja fotograficzna przez stal i beton

ReX 2. Weryfikacja fotograficzna przez stal i beton

ReX 2 Keyvisual

ReX 2 to nowa generacja inteligentnych podwajaczy zasięgu firmy Ajax z obsługą weryfikacji fotograficznej. Dzięki ReX 2 czujki MotionCam i MotionCam Outdoor można zainstalować dwa razy dalej od huba, a zapowiedziana duża aktualizacja oprogramowania OS Malevich pozwoli na ich instalację za betonowymi ścianami i metalowymi osłonami.

Zwiększony zasięg komunikacji radiowej

ReX 2 zapewnia dwukierunkową komunikację za pośrednictwem bezpiecznych protokołów Jeweller i Wings w odległości do 3400 m od huba. System złożony z pięciu podwajaczy zasięgu może objąć teren o powierzchni 35 km². Jest to rozwiązanie przydatne w magazynach, kompleksach przemysłowych i innych dużych zakładach.

Dzięki zbliżającej się aktualizacji oprogramowania OS Malevich podwajacz zasięgu ReX 2 będzie w stanie łączyć się z hubem drogą radiową, a także poprzez sieć Ethernet. Dzięki temu będzie można chronić wielopiętrowe budynki z podziemnymi parkingami i dzielonymi metalowymi magazynami bez osłabienia lub odbicia sygnału radiowego.

ReX 2 będzie komunikować się z hubem poprzez router. System Ajax nie ogranicza potencjalnego zasięgu przewodowego połączenia Ethernet, ale długie segmenty będą wymagały zastosowania wzmacniaczy lub łączy światłowodowych z konwerterami.
Połączenie Ethernet umożliwi korzystanie z podwajacza zasięgu jak z punktu dostępu dla bezprzewodowych czujek w piwnicy, na innych piętrach lub w pobliskich budynkach – w miejscach, gdzie zasięg radiowy jest niedostępny lub niestabilny.

Zdarzenia i alarmy nawet w przypadku najbardziej złożonych obiektów będą dostarczane natychmiast. Pierwszy obraz z weryfikacji fotograficznej wyświetli się w stacji monitorowania i aplikacji użytkownika już w 10 sekund po uruchomieniu alarmu.

Wzmacnianie systemu alarmowego

ReX 2 to coś więcej niż zwykły podwajacz zasięgu. Łączy urządzenia w autonomiczne grupy i zarządza ich komunikacją, umożliwiając podłączenie do 199 urządzeń (w zależności od modelu huba). Jednocześnie nie ma to wpływu na stabilność łączności radiowej i prędkość dostarczania zdarzeń.
Jeśli z jakiegoś powodu nie ma łączności z hubem, a czujki zarejestrują włamanie, ReX 2 odbierze sygnał alarmowy i włączy syrenę, aby zwrócić uwagę na zdarzenie.

Fotograficzna weryfikacja alarmów

Nowy podwajacz zasięgu współpracuje z czujkami ruchu MotionCam i MotionCam Outdoor. Czujki wykonują serię zdjęć po wykryciu ruchu, umożliwiając ocenę sytuacji na miejscu. Alarm jest dostarczany w czasie 0,3 sekundy, a pierwsze zdjęcie dociera do stacji monitorowania i aplikacji użytkownika w 13 sekund za pośrednictwem protokołu Wings i w 10 sekund przez Ethernet. Zdjęcia na każdym etapie transmisji chroni szyfrowanie. Przechowywane na serwerze Ajax Cloud nie są przetwarzane ani analizowane.

Fotograficzna weryfikacja alarmów jest widoczna tylko dla użytkowników, którzy mają dostęp do zdarzeń huba, jak również dla pracowników agencji ochrony, jeśli system alarmowy jest podłączony do stacji monitorowania.

Wielopoziomowa ochrona przed sabotażem

ReX 2 pracuje z systemem OS Malevich, który jest chroniony przed wirusami i cyberatakami. Podwajacz zasięgu zgłasza zakłócenia kanałów radiowych, zagłuszanie, utratę łączności Ethernet, a także wykrywa próby demontażu obudowy. W przypadku awarii zasilania zapasowa bateria umożliwia autonomiczną pracę nawet przez 38 godzin.
Urządzenie spełnia wymagania klasy 2. europejskiej normy EN 50131 i jest w stanie odpierać ataki nawet wyszkolonych intruzów.

Bezproblemowa instalacja i minimalna konserwacja

Dodanie podwajacza zasięgu ReX 2 do systemu wymaga jedynie zeskanowania kodu QR w aplikacji Ajax. W aplikacji są także dostępne testy tłumienia i mocy sygnału radiowego, co ułatwia znalezienie najlepszego miejsca do instalacji.

Adresowanie każdego urządzenia umożliwia monitorowanie stanu danego ReX 2 w czasie rzeczywistym z użyciem aplikacji mobilnej Ajax i aplikacji PRO Desktop. Ustawienia można zmieniać zdalnie bez konieczności wizyty na miejscu.

Ajax Systems Poland
Fryderyka Chopina 41/2
20-023 Lublin
https://ajax.systems/pl/