Strona główna Kontrola Dostępu Rozwiązania na miarę potrzeb klienta

Rozwiązania na miarę potrzeb klienta

Marek Piotrowski


ZKTeco jest dużą międzynarodową firmą specjalizującą się w nowoczesnych technikach rozpoznawania biometrycznego. Dostarcza produkty i rozwiązania do inteligentnego zarządzania wejściem, inteligentnego uwierzytelniania tożsamości oraz inteligentnego biura. Działając w sektorze elektronicznych systemów zabezpieczeń, swoją ofertę kieruje do użytkowników usług publicznych, przedsiębiorstw i osób fizycznych.

Główny profil działalności firmy opiera się na opracowanych przez własnych konstruktorów algorytmach weryfikacji biometrycznej zastosowanych następnie w modułach biometrycznych, czujnikach i oprogramowaniu. Firma ma wiele zgłoszonych patentów w zakresie technik rozpoznawania linii papilarnych, linii dłoni, naczyń krwionośnych, tęczówki oka i twarzy, a także szereg wykorzystywanych do tych celów technik komputerowych.

To czyni ZKTeco liderem w liczbie innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. W oparciu o nie firma oferuje urządzenia stosowane w kontroli dostępu, rejestracji czasu pracy, zarządzaniu przepływem osób i wielu innych, wymagających technik oceny tożsamości, weryfikacji i uwierzytelniania – począwszy od podstawowych czytników RFID i kodów QR, po autonomiczne inteligentne urządzenia integrujące w sobie wiele technik biometrycznych.

Platformy zarządzające bezpieczeństwem

Kolejną grupę produktów opatentowanych przez ZKTeco stanowią różnego typu platformy integrujące do obsługi wejść, rozpoznawania osób, samochodów i innych obiektów. W swoich rozwiązaniach firma dąży do integracji hybrydowych technik weryfikacji biometrycznej i komputerowych technik wizyjnych z Internetem, IoT, big data i rozwiązaniami chmurowymi, budując platformy o różnym zastosowaniu. Oferuje rozwiązania zarówno dla małych i średnich firm, jak i dla dużych międzynarodowych korporacji o różnej skali integracji i przeznaczeniu, w tym rozwiązania Push i Pull, zewnętrzne i wbudowane w kontrolery (web serwer) oraz aplikacje na smartfony.

Niektóre platformy, jak np. stosowana głównie w kontroli dostępu BioSecurity, mają konstrukcję modułową, integrującą wiele funkcji. Inne rozwiązania, np. rewelacyjne oprogramowanie do rejestracji czasu pracy GoTimeCloud, jest oparte na chmurze.
Firma dostarcza pakiety API do integracji swojego oprogramowania z oprogramowaniem innych firm i świadczy w tym zakresie usługi.

Inne produkty firmy

Firma ZKTeco, oprócz wymienionych opracowań stanowiących jej core business, wciąż rozszerza swoją ofertę o inne grupy produktowe. Szczyci się szeroką gamą bramek przejścia i kołowrotów, często zintegrowanych z kontrolą dostępu, rozwiązaniami parkingowymi (w tym wysokiej jakości szlabanami), kamerami LPR i radarami, produktami do inspekcji (w tym wykrywaczami metali), urządzeniami do dozoru wizyjnego, inteligentnymi zamkami (w tym stosowanymi w hotelach) oraz elektrozaczepami. Co roku na międzynarodowych targach produkty firmy zdobywają nagrody za swoją wysoką jakość i innowacyjność.

Jako firma globalna ZKTeco ma swoje przedstawicielstwa w 40 krajach. Zatrudnia 3800 pracowników w produkcji i 1100 inżynierów w rozrzuconych na całym świecie biurach badawczo-rozwojowych, w tym w trzech biurach w USA, gdzie powstała.
Główna siedziba firmy znajduje się obecnie w Chinach i tu produkowana jest większość urządzeń. Podległa jej firma ZKTeco Europe kontroluje rynek europejski, zajmując się – oprócz logistyki i sprzedaży towarów – wsparciem technicznym dla klienta. Posiada Experience Center, w którym testuje jakościowo produkty, dostosowując je do specyfiki i wymagań rynku europejskiego, a także własne biuro konstrukcyjne.

Polska jest kolejnym rynkiem, który firma ZKTeco ma zamiar podbić, otwierając swoje biuro w Warszawie. Celem firmy jest być blisko klienta, dostarczając mu to, czego potrzebuje.

ZKTeco Europe
Carretera Fuencarral 44, Edificio 1, Planta 2,
28108 Alcobendas, Madryt
marek.piotrowski@zkteco.eu
www.zkteco.eu