Strona główna Systemy Zintegrowane System zarządzania sieciową komunikacją audio

System zarządzania sieciową komunikacją audio

W wielu branżach narzędzia kontroli przekazu audio, zwłaszcza w wersji sieciowej, już od pewnego czasu zyskują na popularności. Axis, wyczuwając trendy, proponuje Audio Manager C7050 Server, dzięki któremu chce nie tylko ułatwić życie służbom ochrony, ale też zarządcom nieruchomości i marketingowcom.

Jedną z cech dobrej firmy high-tech inwestującej w R&D jest zdolność integrowania wysokich technologii pod kątem różnych potrzeb rynku. Axis, jako jeden z liderów branży zabezpieczeń, stworzył sieciowy system audio, który służy nie tylko reakcji na ryzyka i zdarzenia, ale także komunikacji prosprzedażowej. Symultaniczna lub opóźniona emisja określonych sekwencji muzycznych lub komunikatów w kilku miejscach w tym samym momencie lub w sposób wyizolowany w wybranej przestrzeni nie jest już problemem.

Na targach Securex 2018 niemałym zainteresowaniem cieszyło się nagłośnienie oparte na głośniku AXIS C1004. Po trzech miesiącach szwedzka firma przygotowała kolejną premierę w tym segmencie –  AXIS Audio Manager C7050 Server. Tym razem mowa o rozwiązaniu bardziej kompleksowym, obejmującym zarówno zaawansowany sprzęt, jak i oprogramowanie. Pozwala ono użytkownikom zintegrować i kontrolować cały system audio, w tym – głośniki sieciowe, mostki audio, mikrofony i głośniki tubowe. System jest łatwy w instalacji i równie intuicyjny w obsłudze. Co kluczowe, AXIS Audio Manager zawiera funkcję automatycznego zarządzania treścią audio, bazującą na stworzonym przez operatora harmonogramie, z opcją skalowania i ukierunkowywania przekazu.

AXIS C7050 Server jest zatem idealny do komunikacji w większych przestrzeniach, z rozproszonymi pomieszczeniami, takich jak sieci handlowe, dworce, obiekty przemysłowe, placówki szkolne, lub większe kampusy uniwersyteckie. Axis pozwala zdefiniować różne strefy oddziaływania dźwiękowego dla każdej lokalizacji, na przykład w sieciach sklepów wielkopowierzchniowych i wielomodułowych bądź rozległych przestrzeniach fabrycznych. Za pomocą specjalnej aplikacji – na komputerze, tablecie lub telefonie – użytkownik może wysyłać ścieżki dźwiękowe, nagrane przekazy słowne i/lub komunikaty na żywo dla wybranej liczby stref, zależnie od potrzeb, tzn. planując szczegółową emisję utworów, kontrolując głośność dźwięku i działanie urządzenia monitorującego (system oferuje natychmiastowy przegląd stanu wszystkich podłączonych urządzeń w trybie 24/7). Dzięki temu można zaplanować idealny zestaw ogłoszeń, sygnałów, reklam i muzyki w tle w ciągu dnia, tygodnia i roku, a także (w razie potrzeby) nadawać powiadomienia na żywo w odpowiedzi na konkretne sytuacje i zdarzenia kryzysowe. Treści mogą być zarządzane centralnie lub przekazywane do poszczególnych lokali, sklepów, punktów krytycznych. Zaletą AXIS Audio Manager jest to, że wszystkie urządzenia IP audio łączą się automatycznie z siecią LAN / WAN, co ułatwia instalację i obsługę.

Filozofię Axis w kontekście sieciowych, kompleksowych rozwiązań audio wyjaśnia Håkan Hansson, dyrektor ds. Produktu globalnego w firmie Axis Communications: Mimo że wykorzystanie systemów komunikacji audio nie jest niczym nowym, postępy w rozwoju technologii sieciowych sprawiają, że możemy je coraz bardziej udoskonalać, tak aby były bardziej elastyczne, prostsze, a zarazem skuteczne. To nasz wkład w poprawę systemów bezpieczeństwa, ale też w innowacyjne narzędzia usprawniające doświadczenia klienta, na czym tak mocno zależy coraz większej liczbie sprzedających. W kontekście AXIS Audio Manager Hansson dodaje, że to swoisty mózg całej infrastruktury sieciowej audio, zapewniający bezproblemową kontrolę nad całym naszym portfolio rozwiązań audio.

W kontekście powyższego warto jeszcze nadmienić, że AXIS Audio Manager integruje sieciowe urządzenia audio Axis, takie jak:

  • głośniki sieciowe: kompletne, wysokiej jakości systemy audio (all-in-one), umożliwiające nadawanie komunikatów zaplanowaych i na żywo, a także odtwarzanie muzyki w tle;
  • AXIS Network Horn Speaker: gotowy do użycia na zewnątrz, głośnik tubowy, stanowiący część systemu nadzoru;
  • AXIS 2N SIP Mic: wielofunkcyjna konsola mikrofonu sieciowego z konfigurowalnymi przyciskami (tworzy z głośników kompleksowy system oparty na adresacji IP);
  • AXIS Network Audio Bridge: cechuje go funkcja łączenia dźwięku analogowego i sieciowego, a także rozpowszechnianie powiadomień i muzyki z dowolnego źródła.