Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu Technologia Fibra: przewodowa rewolucja

Technologia Fibra: przewodowa rewolucja

Grafika przedstawiająca system Fibra

Innowacje Ajax osiągnęły nowy poziom. Mimo że technologia z lat 80. wciąż jest obecna w branży ochrony, inżynierowie Ajax opracowali Fibrę – technologię przewodową cyfrowej generacji. Fibra łączy niezawodność przewodów ze swobodą połączeń radiowych. Zwykły czterożyłowy kabel w połączeniu z Fibrą zyskuje niezwykłe właściwości.

Łączność do 2000 metrów, kompatybilność ze wszystkimi typami urządzeń, 60 godzin pracy systemu składającego się z 30 urządzeń na zapasowej baterii, zaawansowane zabezpieczenia antysabotażowe, weryfikacja fotograficzna, natychmiastowe powiadomienia, bezproblemowa instalacja i zdalna konfiguracja za pomocą aplikacji – wszystko, co było możliwe w bezprzewodowym systemie Ajax, jest teraz dostępne za pomocą przewodów i Fibry.

Wrażenie działania bezprzewodowego w połączeniu przewodowym

Na poziomie fizycznym Fibra wygląda jak połączenie magistralowe: czujniki są połączone z panelem sterowania za pomocą czterożyłowego kabla. Prawdziwa rewolucja kryje się na poziomie oprogramowania. Protokół komunikacyjny Fibra odziedziczył wszystkie zalety technologii radiowej Jeweller; wymaga minimalnej mocy do dwukierunkowej transmisji danych pakietowych. Cecha ta zapewnia większą swobodę podczas instalacji systemu w porównaniu z dostępnymi na rynku rozwiązaniami analogowymi i cyfrowymi.

Do linii Fibra można podłączyć pojedynczy czujnik lub kilkadziesiąt różnych czujników, syren i klawiatur w dowolnej kombinacji. Nie potrzebny jest osobny kabel do fotograficznej weryfikacji alarmów. Są one przesyłane tą samą linią, którą urządzenia systemowe wykorzystują do komunikacji zdarzeń. W aplikacji Ajax urządzenia są zorganizowane według pomieszczeń i grup, niezależnie od ich fizycznego połączenia z hubem. Oznacza to, że system alarmowy ma zarówno architekturę fizyczną, jak i cyfrową.
Fibra oznacza elastyczność, niezawodność i kontrolę.

W ramach ekosystemu Ajax nowa technologia przewodowa dała użytkownikom ten sam poziom wygody niezależnie od rodzaju połączenia pomiędzy urządzeniami a hubem. Wydajny sprzęt i zaawansowane oprogramowanie stworzyły podstawy do rozwoju kolejnej linii produktów Ajax, wyznaczając nowy standard w branży ochrony.

Sprawdź stronę Ajax