Strona główna Telewizja Dozorowa TNO-7180RLP – szybkoobrotowa kamera z funkcją rozpoznawania typu, marki, modelu i koloru...

TNO-7180RLP – szybkoobrotowa kamera z funkcją rozpoznawania typu, marki, modelu i koloru pojazdu

Hanwha Vision, globalny dostawca rozwiązań wizyjnych, wprowadził na rynek szybkoobrotową kamerę ANPR TNO-7180RLP z technologią Global Shutter i rozdzielczości 3 Mpix umożliwiającą rozpoznawanie tablic rejestracyjnych pojazdów poruszających się z prędkością do 200 km/h na dwóch pasach ruchu.

Kamera jest wyposażona w nowe rozwiązanie ROAD AI firmy Hanwha, które wykorzystuje analizę wizyjną opartą na AI do identyfikacji typu, marki, modelu i koloru wykrytych pojazdów. Rozpoznaje 70 marek samochodowych, 600 modeli i 10 kolorów. Urządzenie jest wyposażone w globalną migawkę (Global Shutter), która zapewnia większą dokładność i wyrazistość przechwytywanych obrazów tablic rejestracyjnych, charakteryzuje się też wysoką częstotliwością odświeżania do 60 kl./s. Dostęp do nagrań można uzyskać za pośrednictwem Wisenet WAVE, Wisenet SSM oraz innych wiodących w branży programów do zarządzania materiałem wizyjnym, w tym Milestone i Genetec.

Kamera może rozpoznawać tablice rejestracyjne oraz marki/modele pojazdów z różnych regionów, w tym z Europy i Wielkiej Brytanii, Kanady, USA, Australii i Nowej Zelandii, Wietnamu, Indonezji, Bliskiego Wschodu, Afryki Południowej i Rosji.

Dzięki kamerze TNO-7180RLP operatorzy stacji monitoringu zyskują lepszy wgląd w ruch uliczny, a planiści są w stanie uwzględnić wszelkie trendy przy modernizacji dróg lub stworzeniu nowych buspasów czy ścieżek rowerowych.

Aby uzyskać lepszy widok tablic rejestracyjnych aplikacja internetowa kamery TNO-7180RLP może zasugerować operatorom optymalny kąt pionowy, obrotu i poziomu. Kamera ma wbudowany adaptacyjny promiennik podczerwieni z trzema oddzielnymi promiennikami (krótki/szerokokątny, średni/średni i długi/tele), co pozwala na oświetlenie obszaru do 50 m. Urządzenie wyposażono również w obiektyw zmiennoogniskowy oraz 18-krotny zoom optyczny.

Obudowa TNO-7180RLP ma stopień ochrony IP66/IP6K9K, IK10+ i NEMA 4X, dzięki czemu kamera jest odporna na wodę, pył i akty wandalizmu. Może być zasilana przez PoE++, dostępna jest także opcja HPoE. Inną opcją jest zasilacz 12 VDC, który zapewnia większą odporność na nieoczekiwane wahania zasilania i elastyczność instalacji.

Bezp. inf. prasowa