Strona główna HoReCa TP-Link Omada SDN – rozwiązanie chmurowe dla sieci hotelowych

TP-Link Omada SDN – rozwiązanie chmurowe dla sieci hotelowych

Firma TP-Link poleca serię centralnie zarządzanych punktów dostępowych Wi-Fi z serii Omada. W portfolio znajdują się punkty dostępowe zarówno montowane na suficie, jak i naścienne (montowane w standardowej puszce elektrycznej) oraz zewnętrzne odporne na warunki atmosferyczne.

EAP225-Wall – dyskretny access point AC1200 przeznaczony do montażu w pokojach hotelowych. Dzięki portowi Ethernet PoE Out z urządzenia można zasilić np. telefon VoiP

Możliwość utworzenia nawet 16 odseparowanych sieci bezprzewodowych i autoryzacji gości przez stronę powitalną, Facebooka, SMS-em czy jednorazowym kodem dostępu sprawia, że urządzenia są z powodzeniem stosowane przy budowie hotelowej infrastruktury sieciowej. Co istotne, wszystkie punkty dostępowe z serii
TP-Link Omada są zasilane poprzez standard PoE, który umożliwia wykorzystanie kabla Ethernet do jednoczesnego zasilenia urządzenia i transmisji danych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom administratorów sieciowych, TP-Link rozbudowuje swoją ofertę urządzeń zarządzanych centralnie poprzez chmurę i wprowadza platformę Omada SDN. Do oferty producenta trafiają nowe bramy sieciowe, przełączniki i kontrolery, a oferowane już wcześniej punkty dostępowe otrzymały aktualizację oprogramowania. TP-Link Omada SDN umożliwia utworzenie wysoce skalowalnych sieci LAN i WLAN – w pełni kontrolowanych za pomocą jednego interfejsu. Przekłada się to na płynne połączenia przewodowe i bezprzewodowe niezbędne m.in. w hotelach, szkołach, biurach czy urzędach.

EAP265 HD – pracujący w standardzie AC1750 sufitowy punkt dostępowy może obsłużyć aż 500 urządzeń klienckich jednocześnie, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w salach konferencyjnych
EAP225-Outdoor – punkt dostępowy AC1200 zaprojektowany z myślą o użytku na zewnątrz budynków. Obudowa z certyfikacją IP65 zapewnia odporność na warunki atmosferyczne

Dzięki rozwiązaniu Omada SDN administratorzy będą mogli łatwo i kompleksowo zarządzać centralnie całą siecią, także rozproszoną pomiędzy placówkami – z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Instalatorzy mają do wyboru dwie możliwości implementacji systemu: poprzez kontrolery sprzętowe OC200/OC300, które eliminują konieczność korzystania z komputerów i serwerów, lub przez oprogramowanie Omada Controller instalowane na komputerze w sieci lokalnej.

Do oferty dołączy też kontroler Omada Cloud w modelu subskrypcyjnym, całkowicie oparty na chmurze, który nie wymaga stosowania kontrolera sprzętowego ani programowego. W każdym przypadku jest zapewniona identyczna funkcjonalność, a dzięki takiemu zróżnicowaniu administrator ma wybór platformy, która najbardziej mu odpowiada. Wbudowana w kontroler sztuczna inteligencja zapewnia skuteczniejsze działanie i bardziej intuicyjną kontrolę sieci Wi-Fi niż w przypadku infrastruktury tradycyjnej. Automatycznie analizuje potencjalne problemy i wysyła sugestie dotyczące optymalizacji sieci i zwiększenia jej wydajności. Pomaga też lokalizować źródła zakłóceń i przeciwdziałać im, automatycznie dostosowując ustawienia kanału i moc transmisji sąsiednich punktów dostępowych w ramach tej samej sieci. O wszystkich problemach są informowani administratorzy, dzięki czemu mogą dokonywać zmian mających na celu poprawę bezpieczeństwa.

System Omada SDN umożliwia przydzielanie administratorom różnych uprawnień i w efekcie wieloosobowe, wielopoziomowe zarządzanie siecią z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Ponadto system oddziela zasoby dotyczące zarządzania siecią od wrażliwych danych użytkowników, dzięki czemu ruch generowany przez nich nie jest przetwarzany w chmurze, co zapewnia lepszą ochronę ich prywatności. Sprawdzanie poziomu wykorzystania przepustowości i natężenia ruchu, uzyskiwanie dostępu do dzienników ze statystykami, otrzymywanie powiadomień i ostrzeżeń oraz śledzenie kluczowych dla rozwoju firmy danych nigdy nie było tak proste.

TP-Link Polska
ul. Ożarowska 40/42,
05-850 Duchnice
www.tp-link.com.pl
robert.gawronski@tp-link.com