Strona główna Telewizja Dozorowa Unowocześniona seria Q

Unowocześniona seria Q

Sylwester Krupa
Hanwha Techwin


W sierpniu br. Hanwha Techwin zaprezentowała swoją unowocześnioną serię Q kamer. Nowe modele kopułkowe mają zaledwie 99 mm średnicy. Zastosowano w nich także nowe przetworniki obrazu, dzięki czemu ich rozdzielczość wzrosła do 5 Mpix.

Seria Q mini jest wyposażona w funkcje mające zapewnić użytkownikom końcowym czerpanie maksymalnych korzyści z rozwiązań oferowanych przez system dozoru wizyjnego.
Nowe kamery są o 40% mniejsze od poprzednich modeli. Zredukowanie wielkości nie wpłynęło jednak na ich możliwości. Nowe minikopuły zapewniają rzeczywiste korzyści licznym użytkownikom końcowym, a w szczególności sprzedawcom detalicznym, dla których ważne jest, aby zainstalowane na ścianach i sufitach kamery były atrakcyjne pod względem estetycznym. W nowej serii zastosowano kompresję H.265 wraz z technologią Wisestream II, która dotychczas była spotykana w modelach serii X.

Business Intelligence w handlu detalicznym
Funkcje zliczania osób, zarządzania kolejkami oraz mapy ciepła – z tych algorytmów analizy obrazu w nowej serii kamer można korzystać bezpłatnie. Umożliwiają sprzedawcom monitorowanie wydajności (efektywności) pracy sklepu pod kątem liczby odwiedzin w stosunku do liczby transakcji (sprzedaży). Menedżerowie mogą wykorzystać uzyskane dane do oceny wpływu promocji i innych działań marketingowych na liczbę osób odwiedzających sklep, mogą również zoptymalizować zasoby ludzkie tak, aby najefektywniej rozlokować personel sklepowy w godzinach największego ruchu klientów.

Nowe minikopuły zostały zintegrowane z Retail Insight, niedawno uruchomionym rozwiązaniem Business Intelligence, które wykorzystuje dane z wideo analityki wbudowanej w kamerach: licznika klientów, zarządzania kolejkami i map ciepła.. Przykładowo, mapy ciepła ze wszystkich kamer z obiektywem fisheye (QNF-8010) zainstalowanych w sklepie można wykorzystywać, przedstawiając je jako prezentację graficzną natężenia ruchu klientów. Oprogramowanie to jest w stanie zebrać dane z maks. 500 kamer, dzięki czemu można je zastosować w dużych sieciach handlowych. Wygenerowane dane, dzięki analizie układu (aranżacji) sklepu, mogą przyczynić się do wzrostu sprzedaży oraz zmniejszenia kosztów operacyjnych w efekcie odpowiedniego doboru liczby personelu.

Kamery serii Q mini mają też funkcje umożliwiające ich dopasowanie do warunków panujących w obiektach. Są to m.in. korekcja zniekształceń obiektywu (LDC), szeroki zakres dynamiki (WDR), który działa do 120 dB. Ponadto modele QND-8011 i QND-8021 są wyposażone w wyjście wideo HDMI, umożliwiające wyświetlanie obrazów na monitorze publicznym.

Więcej informacji pod adresem: www.hanwha-security.eu

Hanwha Techwin Europe
ul. Posag 7 Panien 1, 02-495 Warszawa
tel. 607 445 858
www.hanwha-security.eu