Strona główna POLECAMY Wielkie SHOW na targach SECUREX

[Zapowiedź] Wielkie SHOW na targach SECUREX

Pokazy i wydarzenia merytoryczne – to główne atrakcje, jakie przygotowują organizatorzy, by zaprezentować możliwości najnowszych technologii w branży zabezpieczeń w dniach 23-26.04.2018 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Historia rodem z filmu
MTP i Polska Izba Ochrony planują szereg akcji pokazowych, które będą miały na celu prezentację najnowszych technik i procedur przy transporcie i ekspozycji przedmiotów  wartościowych.
„Dama z gronostajem” – to wokół tego dzieła zaaranżowana zostanie jedna z akcji pokazująca możliwości zastosowania analityki obrazów w ochronie wartościowych przedmiotów, zastosowanie prewencyjne głośników IP, możliwości zastosowania systemu opartego na beaconach w ochronie przedmiotów wartościowych, czy sprawności grupy interwencyjnej w ujęciu sprawców przestępstwa. Działania Polskiej Izby Ochrony mają pokazać najnowsze tendencje w branży, które są wynikiem zmiany sytuacji na rynku pracy, wymuszonej wprowadzeniem stawek minimalnego wynagrodzenia, trudnością pozyskania pracowników, a w konsekwencji rozwinięciem nowych rozwiązań – nowych technologii wspierających ochronę fizyczną obiektów.

Ochrona najwyższych lotów
Tak jak roboty przemysłowe podnoszą wydajność produkcji, tak drony  znacznie usprawniają przebieg pracy i poprawiają jej bezpieczeństwo. Codziennie podczas targów SECUREX odbywać się będą modelowe loty dronem z dualną kamerą termowizyjną. Pokazy mają na celu przedstawienie przykładów ochrony obwodowej z powietrza oraz przeszukiwania terenu z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.

Napad na konwój bankowy – będzie akcja!
Konwój bankowy wraz z ładunkiem (środki pieniężne w postaci waluty polskiej) wyrusza z Narodowego Banku Polskiego i przemieszcza się ulicami miasta Poznania. Na trasie przejazdu w jednej ze studzienek kanalizacyjnych zamaskowani przestępcy umieszczają ładunek wybuchowy, który ma na celu zatrzymanie pojazdu. Podczas przejazdu bankowozu nagle dochodzi do wybuchu pod pojazdem, który powoduje zatrzymanie pojazdu. Funkcjonariusze Straży Bankowej wysiadają z pojazdu i nagle z jednej z ulic wyjeżdża pojazd z zamaskowanymi przestępcami, którzy kierują w stronę funkcjonariuszy ogień z broni maszynowej. Dwóch zamaskowanych sprawców obezwładnia funkcjonariuszy Straży Bankowej i zakłada im taśmy na ręce. sprawcy biorą jednego zakładnika i próbują pod groźbą utraty życia zmusić go do otwarcia tylnych drzwi bankowozu. Co dzieje się dalej? Na to pytanie odpowiedź padnie podczas pokazu organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu.

Na targi po wiedzę i umiejętności
Równolegle z targami SECUREX odbywają się Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO oraz Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE, Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GreenPOWER oraz Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER. W ramach poszczególnych wydarzeń targowych na pierwszy plan wysuwają się projekty specjalne, odzwierciedlające tendencje na rynku i wskazujące nowe trendy w branży:

  • SECUREX: JESTEM INTELIGENTNY – Inteligentny Budynek, Securex BeIn, Mistrzostwa Polski Instalatorów Systemów Alarmowych, Drone Zone, Smart City;
  • SAWO: m.in. Konferencje Państwowej Inspekcji Pracy oraz Promotora BHP, zawody piłki sikawkowej – Hydroball, pokazy z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych, obecność Fire Girls;
  • INSTALACJE: Mistrzostwa Polski Instalatorów, Strefa Męskiej Rozrywki, Łazienka PRO;
  • GreenPOWER & EXPOPOWER: ENEA Operator dla profesjonalistów i młodzieży; Strefa
    E-mobility.

Targi SECUREX to także szereg konferencji i szkoleń. Więcej informacji: www.securex.pl.
Zabezpiecz biznes, wiedzę, umiejętności, emocje. Do zobaczenia w Poznaniu!