Strona główna Telewizja Dozorowa Dualna kamera termowizyjno-optyczna 6 Mpix

Dualna kamera termowizyjno-optyczna 6 Mpix

  • Automatyczne generowanie alarmów przy wzroście temperatury
  • 6 Mpix moduł przetwornika obrazu z funkcją Moonlight

 

Pomiar punktowy
Firmie MOBOTIX udało się znakomicie połączyć w jednej obudowie technologię przetworników termicznych i optycznych z oprogramowaniem MxActivitySensor (wbudowany czujnik ruchu PIR). Takie rozwiązanie zapewnia automatyczne wykrywanie osób i obiektów z odległości setek metrów w ciemności. Niedawno firma udostępniła bezpłatną aktualizację oprogramowania, która wzbogaca kamery termowizyjne o funkcję pomiaru punktowego w centrum obrazu. Umożliwia to pomiar temperatury bezwzględnej w zakresie od -40°C do 550°C z typową dokładnością ±10°C.
Kamera ma wymienne moduły przetworników optycznych, dobierane w zależności od potrzeb.

Zdarzenia związane z temperaturą
Firma wprowadziła też do oferty nową serię kamer (modele M15, S15, S15 PTMount) z funkcją radiometrii termicznej (TR), które generują automatycznie alarmy definiowane za pomocą wartości granicznych temperatury lub jej zakresu, co jest parametrem kluczowym przy wykrywaniu potencjalnych pożarów lub źródeł ciepła. W nowym oknie TR można bez trudu zdefiniować nawet 20 różnych wskaźników związanych z temperaturą. System może też wykorzystywać cały obraz z przetwornika z typową dokładnością ±10°C.
Dualne kamery termowizyjne MOBOTIX umożliwiają nakładanie obrazu termicznego na obraz wizyjny, co pozwala zlokalizować źródło ciepła i zapobiec szkodom. Standardowa zgodność z zasilaniem Power-over-Ethernet (PoE) i najniższy na rynku pobór mocy na poziomie zaledwie 6 W sprawiają, że kamery termowizyjne firmy sprawdzają się w każdej sytuacji.

Ekonomiczne rozwiązanie do ochrony granic terenu
Jedna dualna kamera termowizyjna MOBOTIX jest w stanie zapewnić ochronę dużego obszaru na zewnątrz budynków, nie wymaga przy tym żadnego dodatkowego oświetlenia. Urządzenie idealnie i wydajnie radzi sobie w wielu zastosowaniach związanych z ochroną granic terenu nawet w całkowitych ciemnościach i bez jakiegokolwiek sprzętu pomocniczego, np. tradycyjnego oświetlenia IR czy dodatkowych czujników.

Poszanowanie prywatności
Kamera termowizyjna może gwarantować prywatność na ekskluzywnych osiedlach i w miejscach publicznych. Ochrona prywatności ma wpływ na większą akceptację obywateli dla systemu monitoringu wizyjnego w miejscach publicznych i szczególnych, takich jak baseny, hotele czy obiekty sportowe.
Dualna kamera MOBOTIX może automatycznie przełączać się z modułu termicznego na optyczny, co pozwala jej generować obrazy o wysokiej rozdzielczości w przypadku wykrycia poruszającego się obiektu na określonym zdefiniowanym wcześniej obszarze lub w strefie nieprywatnej. Ta wyjątkowa funkcja kamer MOBOTIX łączy dwa aspekty: z jednej strony zapewnia prywatność w trakcie standardowego monitoringu wizyjnego, z drugiej – daje pełen dostęp do obrazu w wysokiej rozdzielczości w przypadku istotnych lub podejrzanych zdarzeń.

Mobotix AG
Kaiserstrasse, D-67722 Langmeil
tel.: +49 6302 9816-103
faks: +49 6302 9816-190
sales@mobotix.com
www.mobotix.com