Strona główna Pasek TOP NEWS MOBOTIX i Konica Minolta – siła nowego połączenia

MOBOTIX i Konica Minolta – siła nowego połączenia

Niedawno MOBOTIX – niemiecki producent inteligentnych kamer IP oraz profesjonalnego oprogramowania do zarządzania sygnałem wizyjnym (VMS), połączył swoje siły z firmą Konica Minolta, która stała się jego większościowym udziałowcem. Konica Minolta, ogłaszając połączenie firm, zwróciła uwagę na nowatorskie rozwiązania technologiczne marki MOBOTIX, wskazując na zdecentralizowaną architekturę systemu, kompresję obrazu i analizę danych. Współdziałanie firm z pewnością zaowocuje wieloma innowacjami – Konica Minolta zapowiada opracowanie serii nowych produktów, które znacznie poszerzą dotychczasowy obszar zastosowań kamer MOBOTIX.

Zdecentralizowana architektura
Kamery marki MOBOTIX oferują zaawansowaną analitykę połączoną z wysokiej jakości obrazem, obsługą zdarzeń oraz możliwościami archiwizacji i przesyłania danych. Zdecentralizowana architektura systemu gwarantuje jego niezawodność oraz optymalizację kosztów. Obrazy zarówno na żywo, jak i zarchiwizowane są bardzo dobrze zabezpieczone – ich szyfrowanie odbywa się w kamerze.

Kodowanie MxPEG
Kamery obsługują kodek MxPEG, który zapewnia najkrótszy czas opóźnienia między danym zdarzeniem a jego rejestracją, obsługę obrazu o rozdzielczości ponad 6MP, a przede wszystkim wysoką użyteczność danych.

MxAnalytics i MxActivitySensor
Kamery marki MOBOTIX mają wbudowaną analitykę obrazu MxAnalytics, która umożliwia tworzenie map ciepła i statystyk, zliczanie osób i realizację schematów zachowań. Dodatkowo posiadają innowacyjną funkcjonalność MxActivitySensor, pozwalającą na wykrywanie poruszających się obiektów, nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Nie dość, że technologia ta znacznie zmniejsza liczbę fałszywych alarmów, to konfiguracja MxActivitySensor odbywa się automatycznie.

Profesjonalny system VMS – MxManagementCenter (MxMC)
MOBOTIX oferuje także profesjonalny, bezpłatny system zarządzania sygnałem wizyjnym. Stanowi on kamień milowy w branży zabezpieczeń ze względu na intuicyjność obsługi za pomocą gestów i techniki „przeciągnij i puść”. Zarządzanie wieloma monitorami i ścianami wizyjnymi, prosta konfiguracja czy szybkie odtwarzanie i przeszukiwanie nagrań to tylko niektóre z cech MxManagementCenter.

Korzystne rozwiązanie
Kupując kamerę, uzyskuje się kompleksowy system monitoringu wizyjnego obejmujący analitykę, archiwizację i zarządzanie połączone z wysokiej jakości obrazem. Ponadto MOBOTIX gwarantuje zawsze bezpłatne aktualizacje oprogramowania, bez względu na liczbę kamer i użytkowników.

Linc Polska
ul. Hallera 6-8, 60-104 Poznań
tel. +61 839 19 00
fax +61 839 22 78
info@mobotix.com.pl
www.mobotix.com.pl