Strona główna Bezpieczne miasto FF Data Factory do analizy danych o ruchu drogowym

FF Data Factory do analizy danych o ruchu drogowym

Firma FF Group opracowała rozwiązanie CAMMRA – system ANPR działający w kamerze Axis oraz inteligentną platformę danych o ruchu drogowym FF Data Factory. Zespół uwzględnił wszystkie wymagające problemy miast, regionów i niektórych krajów – od Europy, przez Afrykę, Australię, po Nową Zelandię.

Głównym problemem dla władz miejskich i policji nie jest dziś uzyskanie danych o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, ale możliwość spojrzenia na te dane z perspektywy długoterminowej. Nie ma scentralizowanego zbioru danych, który pozwalałby na uzyskanie w miarę globalnego obrazu w obrębie miasta, regionu czy całego kraju.

Inteligentna platforma danych o ruchu drogowym FF Data Factory pozwala na szybkie przeszukiwanie ogromnych zbiorów danych w sposób niezwykle intuicyjny i w trybie on-line. Może ona pomóc każdemu miastu, bez względu na wielkość, stając się częścią systemu monitorowania ruchu drogowego. Pierwszym warunkiem sprawnego działania systemu są wysokiej jakości kamery IP z otwartymi platformami, pozwalające analizować dane o ruchu drogowym bezpośrednio w urządzeniu i zaoszczędzić duże ilości zasobów.

Drugim warunkiem jest scentralizowane gromadzenie danych o ruchu drogowym dla każdego miasta, regionu lub posterunku policji. Niektóre systemy są do tego lepiej przystosowane, inne gorzej, ale w zasadzie żaden z nich nie przetwarza danych rzędu 10 czy nawet 100 zdarzeń/s (system miejski generuje ponad 100 tys. takich zdarzeń dziennie). Z pomocą przychodzi platforma FF Data Factory, obecnie działająca bezpośrednio w Milestone XProtect.

FF Data Factory bezproblemowo przetwarza dane z kilku lokalizacji jednocześnie, zbierając je z kilkudziesięciu szybkoobrotowych kamer drogowych, nie tylko odbierając i przechowując dużą ilość informacji, ale także szybko je analizując. Operator otrzymuje stały przegląd sytuacji na drogach w mieście za pomocą dashboardu z kluczowymi informacjami. Bezprecedensowa elastyczność platformy FF Data Factory w pracy z danymi o ruchu drogowym sprawia, że to prawdziwy przełom w sektorze inteligentnej mobilności.

Jak widać, ta szybka i elastyczna platforma ma wiele możliwości. Jest w stanie nie tylko połączyć się z systemem monitoringu i przeprowadzić szybkie wyszukiwanie danych o ruchu w mieście, ale też zapewnić natychmiastową, głęboką analizę ruchu miejskiego na podstawie wszystkich parametrów wykrytych pojazdów.

FF Group
www.ff-group.org/