Strona główna Bezpieczne miasto MotionCam Outdoor: weryfikacja fotograficzna nie tylko na posesji

MotionCam Outdoor: weryfikacja fotograficzna nie tylko na posesji

MotionCam Outdoor firmy Ajax Systems, nowa bezprzewodowa czujka ruchu z wbudowanym aparatem fotograficznym, zapewnia spokój właścicielowi i ogranicza liczbę niepotrzebnych interwencji patrolu. Natychmiastowe i niezawodne wykrywanie intruzów, bardzo niskie zużycie energii, wyraźne zdjęcia o każdej porze dnia i nocy, przy każdej pogodzie – wszystko, by zapewnić profesjonalną ochronę terenu.

Technologia zapobiegająca fałszywym alarmom

Detektor MotionCam Outdoor jest wyposażony w system dwóch sensorów na podczerwień, które, dzięki algorytmowi programowemu LISA, wykrywają ruch człowieka z wysoką dokładnością na odległość do 15 metrów. LISA przeprowadza analizę korelacyjną i spektralną sygnału, dzięki czemu czujka natychmiast odróżnia prawdziwe zagrożenia od zakłóceń.

Gdy intruz wejdzie na twój teren, system natychmiast uruchomi alarm. W zależności od ustawień system po uruchomieniu alarmu wykonuje serię od 2 do 5 zdjęć. Weryfikacja fotograficzna jest wyświetlana w aplikacjach mobilnych Ajax użytkowników mających odpowiednie uprawnienia.

Ajax potrzebuje zaledwie 9 sekund od wykrycia ruchu do wyświetlenia pierwszego zdjęcia na twoim smartfonie

Zespół Ajax opracował wyspecjalizowaną kamerę, dzięki której zdjęcia są wyraźne i czytelne nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Szerokokątny obiektyw w metalowej obudowie ze szklaną optyką zapewnia wyraźne zdjęcia pod kątem 50°. W jasnym świetle automatycznie uruchamia się filtr podczerwieni, a w ciemności włącza się mocne podświetlenie podczerwone. Dzięki temu zdjęcia są wyraźne, z właściwym odwzorowaniem kolorów i bez zniekształconych brzegów.

MotionCam Outdoor robi zdjęcia w jakości HDR. Mówiąc prościej, aparat wykonuje dwa kolejne zdjęcia o krótkim i długim czasie ekspozycji. Procesor natychmiast łączy te ujęcia, wyrównuje jaśniejsze i ciemniejsze obszary, a następnie kompresuje obraz, aby zapewnić najszybsze możliwe przesyłanie za pośrednictwem protokołu Wings.

Wings to szyfrowany protokół radiowy opracowany przez Ajax Systems. Dzięki komunikacji z hubem na odległość do 1700 m Wings obsługuje do 200 czujek MotionCam w systemie, a to wszystko bez wymaganego połączenia Wi-Fi lub podłączonego zasilania.

Narzędzie godne profesjonalisty

MotionCam Outdoor to prawdziwy skarb dla instalatorów i firm monitorujących. Aby dodać czujkę do systemu, wystarczy zeskanować kod QR przy użyciu aplikacji Ajax, nazwać ją i przypisać jej miejsce na posesji. Inżynier może z łatwością zamontować czujkę za pomocą klamry SmartBracket i skonfigurować ją w aplikacji, wykonując testy obszaru wykrywania i siły sygnału bez demontowania obudowy. W razie konieczności MotionCam Outdoor można tymczasowo wyłączyć lub zmienić ustawienia systemu bez wizyty na miejscu.

Monitorowanie alarmów z MotionCam Outdoor to proces, który nie wymaga dużego doświadczenia. Dzięki funkcjonalnej aplikacji Ajax PRO Desktop operatorzy w centrach monitorowania mają zapewnione najlepsze doświadczenia użytkownika. Weryfikacja fotograficzna, szczegółowe dzienniki, plany posesji i trasy, patrole interwencyjne — wszystko jest dostępne za jednym kliknięciem.

Weryfikacja fotograficzna jest dostępna również dla stacji monitorowania, niezależnie od używanego oprogramowania. Zintegrowaliśmy fotograficzną weryfikację alarmów z ponad tuzinem aplikacji monitorujących, w tym Manitou, SBN, Patriot i Mastermind. Lista ta ciągle się powiększa.

Grunt to niezawodność

MotionCam Outdoor to profesjonalny detektor stopnia 2. Zaawansowany system antymaskingu reaguje na zasłonięcie obudowy i zamalowanie soczewki. Element wykrywający manipulacje natychmiast powiadomi o otwarciu obudowy lub demontażu czujki z klamry SmartBracket. Krótkie interwały ping pomagają wykryć utratę łączności z hubem szybciej niż w minutę, nawet jeśli system alarmowy jest rozbrojony.

Elektronika czujki jest przygotowana na nagłe zmiany temperatury, a specjalny daszek w obudowie chroni czujniki maskingu przed deszczem i śniegiem. Mimo wbudowanego aparatu i dwóch czujników na podczerwień MotionCam Outdoor może pracować do 3 lat na zainstalowanej baterii. Autonomia w połączeniu z obudową odporną na warunki atmosferyczne i zasięgiem komunikacji do 1700 m od huba sprawiają, że MotionCam Outdoor ochroni nawet najodleglejsze zakątki terenu.

SECUR GLOBAL
tel.: +48 577 311 618
biuro@securglobal.pl
https://ajax.systems/pl/