Strona główna Transport i logistyka Innowacyjny wykrywacz metali FMD 1.0. firmy ZKTeco

Innowacyjny wykrywacz metali FMD 1.0. firmy ZKTeco

Firma ZKTeco ma w ofercie różne produkty do rentgenowskiej inspekcji bagaży oraz ręczne i automatyczne wykrywacze metali, m.in. popularne bramki. Wykrywacz metali FMD1.0 to nowy produkt, który za swoją innowacyjność i wyższy poziom bezpieczeństwa został wyróżniony na targach IFSEC 2021 w Birmingham.

FMD1.0 jest jednym z najskuteczniejszych wykrywaczy metali i telefonów komórkowych dostępnych na rynku. Ta całkowicie pasywna jednostka oparta na technologii ferromagnetycznej, oprócz metali potrafi wykrywać włączone, wyłączone lub zdemontowane telefony komórkowe znajdujące się przy kontrolowanej osobie lub w jej bagażu. Unikalna jednokolumnowa wolnostojąca konstrukcja, wbudowany intuicyjny wyświetlacz i prosty, odporny na uszkodzenia interfejs ułatwiają natychmiastowy montaż i wdrożenie urządzenia do pracy.

Kompaktowy rozmiar i lekka aluminiowa konstrukcja ułatwiają też przenoszenie urządzenia przez jedną osobę, co dodatkowo obniża koszty operacyjne i poszerza jego zastosowania w porównaniu z tradycyjnymi bramkami. Wbudowany akumulator zapewnia zasilanie przez ponad 28 godzin pracy w terenie bez zewnętrznego zasilania. Pełny cykl ładowania trwa ok. 8 godzin i nie zakłóca ciągłej pracy urządzenia.
Dla większej precyzji strefę wykrywania podzielono na dwie części, a czułość można regulować w zakresie 100 poziomów. Można ustawić rozmiar metalu, wyłączając np. monety, klucze, biżuterię, klamrę paska itp.

System cyfrowego przetwarzania i filtrowania sygnału oparty na technologii Digital Pulse zapewnia detektorowi doskonałe właściwości przeciwzakłóceniowe. Urządzenie potrafi przeskanować bezkontaktowo ponad 50 osób/minutę, jest w 100% bezpieczne dla kobiet w ciąży i osób z implantami medycznymi. Skanowanie całego ciała odbywa się podczas pojedynczego przejścia w odległości do 1 m od osi urządzenia.

Wykrywacz FMD1.0 został zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach, m.in. w zakładach produkcyjnych, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz (klasa wodoszczelności IPX5). Ma szerokie zastosowanie – podczas wystaw i konferencji, imprez firmowych, w nocnych klubach, obiektach użyteczności publicznej i rządowych. Sprawdza się doskonale w magazynach, węzłach towarowych czy zakładach karnych.

Więcej na www.zkteco.eu