Strona główna Kontrola Dostępu Integracja systemu RACS 5 z serwerowymi systemami windowymi firm KONE i SCHINDLER

Integracja systemu RACS 5 z serwerowymi systemami windowymi firm KONE i SCHINDLER

Stosowanie systemów windowych do zarządzania ruchem (Destination Dispatch System) optymalizuje przepływ osób w obiekcie, pozwala zredukować koszty eksploatacji wind oraz zużycia energii elektrycznej, a także podnosi komfort korzystania z obiektu.

System kontroli dostępu i automatyki budynkowej RACS 5 w wersji Enterprise (Roger) oferuje możliwość integracji programowej z systemami windowymi firm KONE i Schindler.
Integracja systemu RACS 5 z wymienionymi systemami windowymi pozwala na centralne zarządzanie użytkownikami obu zintegrowanych systemów z poziomu programu VISO przeznaczonego do zarządzania systemem RACS 5.

W ramach omawianej integracji można m.in.

  • przypisać użytkownikowi profil definiowany po stronie systemu windowego, określający uprawnienia użytkownika w zakresie kontroli dostępu do wind i pięter;
  • definiować identyfikatory dla użytkownika wind, dzięki czemu użytkownik może stosować ten sam identyfikator, co w systemie KD; funkcja ta umożliwia wykorzystanie w systemie windowym metod identyfikacji dostępnych w systemie RACS 5 (karta, odcisk palca, telefon itd.);
  • definiować domyślne piętro, na które winda zawiezie użytkownika po pomyślnej identyfikacji.

Ponadto integracja z systemem windowym KONE umożliwia definiowanie trybu przywoływania windy przez użytkownika (np. dla osoby z niepełnosprawnościami, priorytet itp.).

Integracja systemu kontroli dostępu RACS 5 z systemem windowym została z powodzeniem wdrożona w trójmiejskim kompleksie biurowym 3T Office Park w Gdyni, sprawdziła się również w dwóch warszawskich wieżowcach. W fazie przygotowania są kolejne projekty, w których przewidziano zastosowanie tego rozwiązania.

Więcej na www.roger.pl