Strona główna Kontrola Dostępu Integracja systemu RACS 5 z usługą katalogową Active Directory

Integracja systemu RACS 5 z usługą katalogową Active Directory

Usługa katalogowa Active Directory (AD) firmy Microsoft to rozwiązanie powszechnie stosowane przez administratorów domenowych sieci firmowych. Pozwala zarządzać całym zbiorem użytkowników w sieci, określać ich uprawnienia do zasobów sieciowych, a także konfigurować komputery, na których pracują.

System kontroli dostępu i automatyki budynkowej RACS 5 (Roger) oferuje możliwość integracji programowej z usługą Active Directory na bazie protokołu LDAP.

Integracja umożliwia przede wszystkim centralne zarządzanie użytkownikami sieci domenowej i systemu kontroli dostępu z poziomu oprogramowania zarządzającego Active Directory. Oznacza to, że administrator usługi katalogowej może określać uprawnienia użytkowników w systemie kontroli dostępu.

W ramach integracji możliwa jest:

  • ręczna synchronizacja listy użytkowników RACS 5 z listą użytkowników AD,
  • automatyczna synchronizacja listy użytkowników RACS 5 z listą użytkowników AD (tylko RACS 5 w wersji Enterprise).

Dodatkowo dane uwierzytelniające użytkownika Active Directory mogą być wykorzystywane przez administratora systemu RACS 5 podczas logowania się do programu zarządzającego tym systemem.

Integracja systemu RACS 5 z usługą katalogową Active Directory jest z powodzeniem stosowana przez klientów korzystających z obu rozwiązań. Pozwala ona sprawnie i profesjonalnie zarządzać uprawnieniami użytkowników na poziomie dostępu do zasobów sieciowych, jak też poruszania się po obiekcie.

Bezp. inf. Roger