Strona główna Bezpieczne miasto Interkom TID-600R wspomaga pracę służb ochrony

Interkom TID-600R wspomaga pracę służb ochrony

Hanwha Techwin wprowadza na rynek nowy wielofunkcyjny interkom TID-600R o wysokich parametrach użytkowych. Znajdzie on wiele zastosowań, m.in. jako punkt kontaktowy w systemach informacyjnych i dyspozytorskich czy punkt przywoławczy w systemach zabezpieczających.

W interkomie TID-600R zastosowano kamerę o rozdzielczości 2 Mpix z obiektywem szerokokątnym typu „rybie oko” o kącie widzenia w poziomie 180°, w pionie 114°.
Kamera ma wbudowane funkcje analizy treści obrazu, jest wyposażona w oświetlacz IR o zasięgu 5 m oraz układ rozszerzający zakres dynamiki obrazu. Pozwala to na prowadzenie obserwacji w złych warunkach oświetleniowych.

Interkom jest zgodny z wymaganiami NDAA. Może być stosowany w wielu różnych obiektach, np. w placówkach opieki zdrowotnej (gdzie priorytetem jest bezdotykowa kontrola dostępu), na parkingach, w pojazdach transportu publicznego (w celu poprawy obsługi) oraz w budynkach biurowych i mieszkalnych, umożliwiając bezproblemowe przepuszczanie osób wchodzących i wychodzących.

TID-600R nie ma klasycznych przycisków, to system bezdotykowy, inicjujący połączenia interkomowe w reakcji na gesty wykonywane rękami. Rozwiązania bezdotykowe zyskały na znaczeniu w dobie pandemii COVID. Nie wymagają częstego czyszczenia i ograniczają ryzyko infekcji. Opcję bezdotykową można łatwo włączać i wyłączać za pomocą intuicyjnego interfejsu użytkownika interkomu.

Kamery użyte w interkomach TID-600R mogą przekazywać informacje o zaobserwowanych zdarzeniach do innych kamer pracujących w systemie dozorowym. Ta funkcja może być stosowana do sterowania kamerami PTZ w celu ich naprowadzania na zauważone obiekty. Na podobnej zasadzie inteligentne funkcje analizy treści obrazu mogą dostarczać informacje pracownikom służb ochrony obiektów.

Interkomy TID-600R są montowane w estetycznych metalowych obudowach w kolorze białym lub szarym, o wysokiej odporności na działanie czynników środowiskowych. Spełniają wymagania klas IP65 i IK08 oraz NEMA 4X, dzięki temu chronią urządzenia przed kurzem, wodą i innymi szkodliwymi czynnikami środowiskowymi.

Obudowy mają zabezpieczenia przeciwsabotażowe, operatorzy systemów dozorowych są ostrzegani o próbach manipulacji przy urządzeniu.
Wygląd interkomów można dostosować do specyfiki obiektów, w których są instalowane, bowiem producent oferuje dodatkowe uchwyty i inne akcesoria (zamawiane osobno).

Więcej na https://bit.ly/3wkx9eC