Strona główna Bezpieczne miasto Nowości firmy Axis: Aplikacja DataFromSky i AXIS W101 Body Worn Camera

Nowości firmy Axis: Aplikacja DataFromSky i AXIS W101 Body Worn Camera

Aplikacja DataFromSky

Axis Communications i czeski twórca oprogramowania DataFromSky prezentują FLOW Traffic – nową aplikację dedykowaną kamerom sieciowym Axis z procesorem deep learning (DLPU). Oprogramowanie jest kolejną odsłoną uniwersalnej platformy analizy ruchu FLOW, która potrafi zmienić kamerę IP w licznik rowerzystów, detektor czerwonego światła, narzędzie do monitorowania obłożenia parkingów czy adaptacyjnego zarządzania skrzyżowaniami.

FLOW Traffic jest już dostępna poprzez Axis Camera Application Platform (ACAP).
– Oprogramowanie DataFromSky, do tej pory dostarczane jako rozwiązanie serwerowe, chmurowe lub w ramach systemów wbudowanych, ma już ponad 5000 użytkowników w ponad 50 krajach na świecie. Cieszymy się, że możemy zaprezentować FLOW jako aplikację dla nowych kamer Axis z modułem DLPU – podkreśla Konrad Badowski z Axis Communications.

FLOW Traffic pozwala użytkownikowi kilkoma kliknięciami zamieni kamerę Axis w czujnik ruchu. Uzyskane dane można wizualizować poprzez interaktywne widgety i udostępniać systemom innych firm przez otwarty interfejs API.
Aplikację zaprojektowano do pracy w czasie rzeczywistym. FLOW Traffic można zintegrować z platformami smart city i systemami VMS. Obsługuje także wiele urządzeń peryferyjnych i moduły I/O.

Kamera + sztuczna inteligencja = uniwersalny czujnik

– Budując inteligentne miasto, potrzebujemy inteligentnych czujników, które dostarczą niezbędnych danych. A gdyby istniał jeden czujnik, pozwalający określić, co mierzyć i jak komunikować się z innymi elementami infrastruktury? W DataFromSky widzimy taki czujnik w połączeniu kamery ze sztuczną inteligencją analizującą obraz w czasie rzeczywistym. Współgra to z rozwojem kamer Axis IP i ich zintegrowanym modułem głębokiego uczenia – mówi David Herman z DataFromSky.

FLOW Traffic wykorzystuje zaawansowaną technologię przetwarzania obrazu i zoptymalizowany algorytm przetwarzania trajektorii ruchu, rozpoznawania typów pojazdów, ich kolorów i tablic rejestracyjnych. Zmniejsza to koszty zakupu, eksploatacji i integracji w projektach inteligentnych parkingów, zarządzania ruchem, monitorowania pasażerów czy ochrony obiektów.

Nowa kamera nasobna

AXIS W101 Body Worn Camera to innowacyjna kamera „dla każdego”, zaprojektowana w taki sposób, by zalety technologii nasobnych stały się dostępne dla użytkowników różnych branż i rynków.

Kamera AXIS W101 sprawdza się w większej liczbie zastosowań niż dotychczasowy model kamery nasobnej, ponieważ jest oferowana w dwóch kolorach: białym zapewniającym dyskrecję oraz czarnym, gdy priorytetem jej stosowania jest zwrócenie uwagi bądź odstraszenie. Oferowana z kamerą aplikacja mobilna do przeglądania materiału i dodawania etykiet jest idealnym rozwiązaniem dla każdego użytkownika, któremu zależy na szybkim i łatwym dostępie do materiału wizyjnego.

Obraz i dźwięk z kamery mają wysoką jakość, zapewniając wyjątkową ostrość każdej klatki oraz tłumienie hałasu. Obraz ma naturalne kolory z małą ilością szumu w słabo oświetlonych scenach oraz lepszy kontrast i ostrość w porównaniu z dotychczasowym modelem, a krótszy czas otwarcia migawki pozwala zredukować rozmycie obiektów w ruchu. Udoskonalone mocowanie stabilizuje rejestrowany obraz niezależnie od sytuacji. Specjalna funkcja wzmacnia głos, aby mowa była dobrze słyszalna.

W porównaniu ze swoją poprzedniczką AXIS W101 obsługuje więcej systemów GNSS, m.in. GPS, Glonass i Galileo i pozwala skuteczniej śledzić lokalizację. Nagrywanie rozpoczyna się jednym dotknięciem dużego, łatwo dostępnego przycisku, a urządzenie nagrywa do 90 s materiału jeszcze przed przyciśnięciem przycisku, umożliwiając zarejestrowanie całego zdarzenia.

Nowa kamera nasobna oparta na otwartych standardach umożliwia łatwą integrację z oprogramowaniem AXIS Camera Station i AXIS Case Insight, a także z zewnętrznymi systemami VMS i EMS działającymi lokalnie lub w chmurze.
Czas pracy kamery wynosi nawet 17 godz., a przy rozdzielczości 1080p przekracza 12 godzin. Urządzenie ładuje się przy użyciu dowolnej ładowarki USB-C. Technologia Axis Zipstream pozwala na zapisanie dowolnej ilości materiału wizyjnego bez negatywnego wpływu na jego jakość.

Dzięki kompleksowemu szyfrowaniu AXIS W101 spełnia standardy cyberbezpieczeństwa FBI. Ponadto funkcja Axis Edge Vault chroni identyfikator urządzenia Axis i upraszcza autoryzację urządzeń Axis w sieci.

Więcej na www.axis.com/pl