Strona główna Rynek SECURITY Komunikacja bezprzewodowa w security

Komunikacja bezprzewodowa w security

Komunikacja bezprzewodowa obejmuje wiele aspektów nowoczesnego systemu zabezpieczającego, zmieniła też „reguły gry” dzięki IP, szybszej instalacji i lepszej funkcjonalności – od początkowego uruchomienia systemu, aż po interakcję i komunikację z użytkownikami i instalatorem.

Większa wydajność, poszerzenie zakresu usług, więcej argumentów sprzedażowych, zwiększenie zyskowności, rozszerzenie kontroli i ogromny potencjał – to istotne zalety w branży security.
Urządzenia bezprzewodowe można zamontować w dowolnym miejscu, w którym dostęp kablowy jest utrudniony, a kładzenie dodatkowych przewodów – kosztowne i pracochłonne. Łatwiejsza jest też rozbudowa i modernizacja istniejącego w obiekcie systemu.

Centrala PCX 46 APP jest profesjonalnym hybrydowym systemem alarmowym współpracującym z urządzeniami przewodowymi i bezprzewodowymi. Współpracuje też z infrastrukturą chmury PyronixCloud oraz aplikacją HomeControl+ (komunikacja z użytkownikiem), co możliwia zarządzanie systemem i monitorowanie jego pracy z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej. Hybrydowa centrala PCX 46 APP wyróżniające ją cechy zawdzięcza bezprzewodowemu rozszerzeniu za pośrednictwem dwukierunkowej transmisji bezprzewodowej Pyronix Enforcer. Każde urządzenie bezprzewodowe pracuje jako nadajnik i odbiornik. Dzięki temu do systemu alarmowego można dołączać kolejne urządzenia, bez konieczności przewiercania ścian, podnoszenia podłóg czy przestawiania mebli.

Zminimalizowane jest też ryzyko zakłócenia pracy urządzeń bezprzewodowych. Centrala PCX 46 APP wykorzystuje szyfrowanie komunikacji bezprzewodowej kluczem 128-bitowym oraz zaawansowane wykrywanie zakłóceń w celu zapewnienia optymalnej wydajności i bezpieczeństwa. Szyfrowanie jest sposobem przekazywania wiadomości bez możliwości odczytu przez osobę niepowołaną.

Komunikacja bezprzewodowa umożliwia zdalne programowanie i diagnozowanie systemów poprzez firmową chmurę PyronixCloud, bez konieczności wysyłania specjalisty na obiekt. Jadąc na miejsce, instalator już zna przyczynę usterki. Chmura PyronixCloud optymalizuje początkowe ustawienia, ponieważ w przeciwieństwie do innych central dostępnych na rynku nie ma trudności w konfiguracji statycznych adresów IP lub konfiguracji połączeń sieciowych, co zwykle jest czasochłonne. Zamiast tego instalator tworzy konto w PyronixCloud.

Korzystając z konfiguracji chmury, komunikacja bezprzewodowa umożliwia aplikacjom mobilnym współdziałanie z systemem alarmowym. Chmura PyronixCloud służy jako brama między PCX 46 APP a aplikacją HomeControl+. Działa jako oprogramowanie administrujące online, kontrolując dostęp do aplikacji i systemu. Umożliwia instalatorowi sterowanie otrzymywanymi powiadomieniami push i monitorowanie stanu systemu i zdarzeń – zgłaszanie tego przez aplikację HomeControl+. Zapewnione jest również maksymalne bezpieczeństwo – komunikacja jest szyfrowana kluczem 128-bitowym. Żadne poufne dane użytkownika nie są przechowywane w chmurze (w przeciwieństwie do innych rozwiązań), co zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo.

Dzięki takiej strukturze aplikacja HomeControl+ umożliwia użytkownikowi pełną kontrolę nad nieruchomością z dowolnego miejsca na świecie. Może on sprawdzać stan każdego urządzenia w systemie i historię zdarzeń, uzbroić i rozbroić strefy, otrzymywać powiadomienia i wiele innych.

Konwergencja technologii obejmuje również automatykę domową – sterowanie oświetleniem, bramami i zamkami. To z pewnością zwiększa zalety i zastosowania tego systemu zabezpieczeń.
Do systemu mogą być również dodawane kamery dozorowe IP w celu przeglądania strumieniowych transmisji na żywo bezpośrednio na smartfonie. Ta funkcja oznacza, że użytkownik może np. oglądać swoją posesję w czasie aktywnego alarmu, monitorować zwierzęta podczas pobytu w pracy, kontrolować starsze osoby, które mieszkają samodzielnie, lub sprawdzić, czy dzieci wróciły bezpiecznie ze szkoły. Taki poziom interakcji i kontroli pozwala systemowi alarmowemu wykraczać poza obszar bezpieczeństwa i stać się wyborem stylu życia, zapewniając użytkownikowi korzyści funkcjonalne.

Komunikacja bezprzewodowa odgrywa istotną rolę w rozwoju systemów zabezpieczeń. Zapoczątkowała ona ewolucję funkcjonalności i możliwości zarówno dla instalatora, jak i użytkownika.

Hikvision Poland
ul. Krakowiaków 50, 02-255 Warszawa
tel.  22 460 01 50
e-mail: info.pl@hikvision.com