Strona główna Sygnalizacja Pożarowa Nowe wyzwania, nowe pomysły, innowacyjne rozwiązania! Nie zwalniamy tempa!

Nowe wyzwania, nowe pomysły, innowacyjne rozwiązania! Nie zwalniamy tempa!

Schrack Seconet to jeden z największych i najbardziej znanych producentów systemów ochrony przeciwpożarowej na świecie. Nasza siła to przede wszystkim najwyższej jakości niezawodne produkty oraz efektywne kompleksowe rozwiązania tworzone z myślą o indywidualnych potrzebach klientów.

Każdy kolejny rok przynosi nowe wyzwania. Stale poszerzamy gamę produktów dla wymagających i świadomych klientów w Polsce, organizujemy wydarzenia edukacyjne, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom specjalistów działających w obszarze systemów bezpieczeństwa. Śledzimy na bieżąco sytuację ekonomiczną w kraju i na świecie, dostosowując nasze kolejne działania do aktualnych oczekiwań rynku.

Marka Schrack Seconet jest obecna na rynku polskim od ponad 35 lat. Pierwsze obiekty zabezpieczaliśmy w połowie lat 80. ubiegłego wieku, działając jako przedstawicielstwo firmy austriackiej.

W 1998 roku powstała Schrack Seconet Polska sp. z o.o., która rozwija się dynamicznie, ani na chwilę nie zwalniając tempa. Rok rozpoczynamy zatem, celebrując nasze 25-lecie jako polskiej spółki prawa handlowego. Będziemy świętować przez cały rok, spotykając się z naszymi klientami, partnerami, sympatykami i przyjaciółmi podczas licznych wydarzeń, które zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią i jej długofalowymi skutkami, wróciliśmy do organizacji stacjonarnych szkoleń projektowych poza Warszawą, w największych miastach w kraju. Cykl spotkań z projektantami instalacji niskoprądowych rozpoczęliśmy w Poznaniu, w szkoleniu wzięło udział prawie 70 osób. Do czerwca br. odbędą się podobne prezentacje naszych rozwiązań i narzędzi do projektowania w Gdańsku, we Wrocławiu, w Krakowie, Katowicach i Rzeszowie. Udział w szkoleniu to okazja nie tylko do poznana najnowszej oferty Schrack Seconet, ale przede wszystkim możliwość spotkania z innymi specjalistami z danego regionu oraz przedstawicielami producenta. To także czas na wymianę doświadczeń i odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane z projektowaniem i realizacją zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Już w marcu spotkamy się podczas corocznego spotkania najlepszych partnerów z przedstawicielami firm reprezentujących Schrack Seconet na rynku polskim. To okazja do podsumowania minionego roku, analizy doświadczeń, wypracowania wspólnych wniosków, które pozwolą całej naszej grupie partnerskiej jeszcze lepiej i rzetelniej przygotować się do realizacji kolejnych, wymagających inwestycji. Schrack Seconet może poszczycić się doskonałą siecią partnerską, do której należą firmy, które charakteryzuje olbrzymie doświadczenie i doskonałe przygotowanie do świadczenia usług najbardziej wymagającym klientom. Kompetencje partnerów potwierdzają odpowiednie certyfikaty uzyskiwane po odbyciu szeregu szkoleń. Coroczne spotkania z przedstawicielami firm partnerskich to także okazja do przyznania nagród i wyróżnień firmom, które w minionym roku zrealizowały najwyższą sprzedaż czy wykonały najbardziej skomplikowane, nietypowe i wymagające instalacje.

Początek drugiego kwartału rozpoczną prace nad naszym największym projektem edukacyjnym – kolejną jubileuszową edycją Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego – Schrack Seconet i Partnerzy. Zaangażowanie przedstawicieli wielu obszarów szeroko rozumianego rynku bezpieczeństwa, kilkunastu firm partnerskich, producentów, instytucji i organizacji opiniotwórczych, jednostek certyfikujących oraz indywidulanych ekspertów gwarantuje najwyższy poziom edukacyjny wydarzenia. Jubileuszowa, dziesiąta już edycja odbędzie się w pierwszym tygodniu października w hotelu Windsor w Jachrance. Już dziś zapraszamy zainteresowanych pogłębianiem wiedzy i szczegółową analizą problemów pojawiających się w trakcie projektowania i realizacji obiektów różnego przeznaczenia.

Podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego Schrack Seconet zaprezentuje kompleksowe i spójne rozwiązania techniczne, począwszy od detekcji pożaru (centrale INTEGRAL EvoxX), poprzez zasilanie i sterowanie urządzeń ppoż. (centrala sterująco-zasilająca SIS-POWER), skończywszy na certyfikowanych systemach integrujących urządzenia przeciwpożarowe (SIUP) SIS-FIRE.

Najnowszy produkt SIS Power umożliwia zasilanie i sterowanie takich urządzeń jak wentylatory oddymiające, napowietrzające, klapy na wentylacji pożarowej i inne zapewniające bezpieczeństwo ppoż. budynku oraz sterowanie nimi. SIS Power gwarantuje także bezpieczną ewakuację na wypadek pożaru. Możliwości wszystkich naszych rozwiązań, a także oferowanych przez partnerów naszego wydarzenia zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji największego w branży spotkania edukacyjnego.

W roku 2023 szczególną uwagę zwracamy także na tempo zmian, szybki rozwój technologiczny, pojawiające się coraz częściej najnowocześniejsze rozwiązania także w obszarze systemów bezpieczeństwa pożarowego. Tematem aktualnym jest dziś sztuczna inteligencja nazywana technologią przyszłości.

Najprościej ujmując, to zdolność maszyn do wykonywania zadań wykonywanych przez ludzi, wymagających rozumowana, uczenia się, planowania i kreatywności. Czy i w jakim stopniu sztuczna inteligencja zastąpi w przyszłości człowieka, tego jeszcze nie wiemy, zdajemy sobie jednak sprawę, że już dziś umożliwia ona wielu systemom technicznym radzenie sobie z tym, co rejestrują, i rozwiązywanie pojawiających się problemów, dążąc przy w tym do osiągnięcia określonego celu.

Mając to na względzie, musimy wdrażać w zarządzanie bezpieczeństwem pożarowym takie rozwiązania, które pozwolą na optymalizację obecności człowieka na etapie rozpoznawania zagrożenia. Udział człowieka nadal jest konieczny w momencie podejmowania decyzji strategicznych. Natomiast prace poboczne, zadaniowe, już dziś mogą być wykonywane, także zdalnie, dzięki wsparciu świetnie zaprogramowanych narzędzi.

Jako producent inteligentnych rozwiązań do zarządzania ochroną przeciwpożarową wprowadziliśmy na rynek polski platformę informatyczną S2Service pracującą w chmurze, z zastosowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Narzędzie ma szereg innowacyjnych funkcji poprawiających jakość usług na każdym etapie procesów wdrożeniowych i serwisowych. Umożliwia m.in. dostęp do dokumentacji projektowej, zarządzanie obiektami, analizę systemu, rozbudowę i modernizację, konserwację, pozwala także zdalnie zarządzać zdarzeniami.

Platforma S2Service wspiera przede wszystkim zarządzanie ludźmi odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w poszczególnych obiektach, najczęściej rozproszonych. W tym roku będziemy wdrażać nasze inteligentne rozwiązania w kolejnych zaawansowanych technologicznie obiektach, żeby jeszcze bardziej ułatwić sprawne zarządzanie obiektem podczas pojawiającego się zagrożenia.

Rok 2023 to dla nas przede wszystkim czas wprowadzania rozwiązań innowacyjnych. Kolejne produkty pojawią się w ofercie Schrack Seconet, pracujemy też nad udoskonalaniem naszych sztandarowych rozwiązań, będących trzonem oferowanego przez nas poczucia najwyższego bezpieczeństwa.

Nasza ponad 35-letnia historia działalności w Polsce pozwala spokojnie patrzeć w przyszłość. Zmierzyliśmy się z trudną, pandemiczną sytuacją, zawirowaniami na rynku międzynarodowym spowodowanymi przede wszystkim z dostępnością wielu komponentów i stale rosnącymi cenami. Mimo problemów z wydłużonymi terminami dostaw zakończyliśmy rok 2022 rekordową sprzedażą, co jest zdecydowanym sukcesem dla całej naszej grupy partnerskiej – wszystkich firm autoryzowanych, generalnych wykonawców i inwestorów, którzy zaufali nam i naszym rozwiązaniom.

Ostatnie 5 lat w historii firmy to szereg zmian, nowa siedziba główna w Warszawie, zmiana na stanowisku prezesa Schrack Seconet w Polsce, nowa osoba zarządzająca oddziałem w Gdańsku, kilku nowych pracowników. Zmieniamy się i jednocześnie rośniemy w siłę, wyciągamy wnioski z naszych doświadczeń, jeszcze lepiej planujemy przyszłość.

Już dziś zapraszamy serdecznie do naszej zmodernizowanej sali szkoleniowej w Warszawie. Można w niej zobaczyć cały przekrój działających systemów sygnalizacji pożarowej, od najstarszych jak BMZ 85, BMZ Compact, BMZ S2L, BMZ Integral, Integral Evolution, Integral IP aż po najnowocześniejszy Integral EvoxX. Z przyjemnością zaprezentujemy także możliwości m.in. systemów przyzywowych Schrack Seconet, dźwiękowego systemu ostrzegawczego szwajcarskiego producenta g+m, certyfikowanego systemu zarządzania bezpieczeństwem pożarowym SIS-FIRE, centralę sterująco-zasilającą urządzeniami przeciwpożarowymi SIS-POWER i wszystkie narzędzia do zdalnego zarządzania bezpieczeństwem pożarowym.

Zapraszamy również do udziału we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez Schrack Seconet w Polsce, podczas których będziemy wspólnie świętować nasz jubileusz. Lista zaplanowanych szkoleń jest dostępna na stronie: wydarzenia.schrack-seconet.pl.
O wszystkich pozostałych wydarzenia będziemy informować w bieżących komunikatach. Zapraszamy do współpracy!

Schrack Seconet Polska
ul. A. Branickiego 15,
02-972 Warszawa
www.schrack-seconet.pl