Strona główna Sygnalizacja Włamania i Napadu Nowości SATEL – jesień 2020

Nowości SATEL – jesień 2020

Nowe centrale alarmowe, moduły komunikacyjne i czujki bezprzewodowe – to główne pozycje, które z początkiem października znalazły się w ofercie SATEL. Ich funkcjonalności i oferowane możliwości zastosowania odpowiadają zmieniającym się potrzebom rynku i oczekiwaniom klientów.

Centrale alarmowe PERFECTA-IP

Rodzina PERFECTA powiększyła się o modele PERFECTA-IP 32 oraz PERFECTA-IP 32-WRL wyposażone w ethernetowy moduł komunikacyjny. Umożliwia on zdalną konfigurację systemu z użyciem programu PERFECTA Soft, przesyłanie kodów zdarzeń do stacji monitorujących, a także zdalne sterowanie i wgląd w stan systemu z aplikacji mobilnej PERFECTA CONTROL. Użytkownicy aplikacji mogą być powiadamiani o wybranych zdarzeniach komunikatami PUSH oraz wyświetlać obraz z kamer rozmieszczonych w nadzorowanym obiekcie.

Moduł komunikacyjny INT-GSM LTE

INT-GSM LTE to moduł umożliwiający centralom INTEGRA i INTEGRA Plus komunikację przez sieci komórkowe 4G, 3G lub 2G. Może on realizować monitoring zdarzeń i wysyłać powiadomienia. Systemem, w którego ramach pracuje, można sterować zdalnie za pomocą SMS, CLIP, programu GUARDX oraz aplikacji INTEGRA CONTROL.
Jego atutem jest możliwość współpracy z modułem ethernetowym ETHM-1 Plus – sieć komórkowa stanowi wówczas zapasowy tor łączności dla Ethernetu. Razem mogą realizować monitoring dwutorowy (Dual Path Reporting) zgodnie z normą EN 50136.

Moduł telefoniczny GSM-X-PSTN

GSM-X-PSTN to urządzenie przeznaczone do pracy z GSM-X LTE i GSM-X – uniwersalnymi modułami komunikacyjnymi. Po podłączeniu GSM-X-PSTN mogą one wysyłać kody zdarzeń do stacji monitorującej za pośrednictwem sieci telefonicznej PSTN (nawet w sytuacji, gdy działają autonomicznie – nie współpracują z centralą alarmową wyposażoną w dialer). Kanał ten może być używany równolegle lub wymiennie z transmisją danych przez sieć komórkową.

Czujka zmierzchu i temperatury ADD-200

Zewnętrzna bezprzewodowa czujka ADD-200 rozszerza rodzinę urządzeń dwukierunkowego systemu bezprzewodowego ABAX 2 (868 MHz). Wbudowany czujnik zmierzchu umożliwia pomiar natężenia światła od 2 lx do 250 lx. Możliwy jest wybór jednego z 16 progów zadziałania – czujka informuje o spadku natężenia światła poniżej progu (alarm) i powrocie powyżej progu (koniec alarmu). Czujka jest odporna na krótkotrwałe (<3 min) lub przypadkowe zmiany oświetlenia.
Temperatura jest mierzona w zakresie -30°C…70°C. Jej wartości są na bieżąco przesyłane do kontrolera systemu bezprzewodowego. Czujka może też reagować na przekroczenie zadanego progu temperatury – górnego lub dolnego. ADD-200 idealnie sprawdzi się przy realizacji funkcji automatyki budynkowej.

Czujka uniwersalna MXD-300

Do urządzeń bezprzewodowego systemu MICRA (433 MHz) dołączyła wielofunkcyjna czujka MXD-300. Podczas konfigurowania można zdecydować, czy będzie pracować jako czujka:
• magnetyczna,
• magnetyczna z wejściem roletowym,
• wstrząsowa,
• wstrząsowa i magnetyczna,
• zalania wodą (wymaga dodatkowej sondy FPX-1).
Może współpracować z centralami alarmowymi PERFECTA WRL, kontrolerami VERSA-MCU i MTX-300, a także modułem alarmowym MICRA.

Tester sygnału radiowego ABAX 2

ARF-200 pozwala sprawdzić poziom szumu radiowego w paśmie częstotliwości używanym przez urządzenia systemu ABAX 2, a także poziom sygnału odbieranego i wysyłanego przez te urządzenia. Dzięki temu można szybko ocenić, czy w danym miejscu panują warunki sprzyjające poprawnej komunikacji między kontrolerem a innym urządzeniem radiowym (np. czujką) jeszcze przed jego zamontowaniem.

Więcej informacji na temat nowości znajduje się na www.satel.pl

SATEL
ul. Budowlanych 66
80-298 Gdańsk
www.satel.pl