Strona główna Rynek SECURITY SLIM-DUAL-LUNA – dualna czujka ruchu z funkcją oświetlenia

SLIM-DUAL-LUNA – dualna czujka ruchu z funkcją oświetlenia

Czujki ruchu, wraz z postępującym rozwojem technologicznym, charakteryzują się coraz lepszymi parametrami detekcji i zwiększoną odpornością na niepożądane alarmy. Czy oprócz podstawowej funkcji, jaką jest wykrywanie potencjalnych intruzów, mogą oferować inne ciekawe funkcje?

W ostatnim kwartale 2019 r. firma SATEL wprowadziła na rynek serię dziesięciu czujek ruchu – SLIM LINE. Jedną z nich jest SLIM-DUAL-LUNA spełniająca wymagania normy EN 50131 dla
Grade 2, wyposażona w czujnik PIR i mikrofalowy (MW) oraz zestaw białych diod LED do realizacji funkcji oświetlenia.

Skuteczna detekcja ruchu
Niezawodne wykrywanie intruzów przy zminimalizowaniu ryzyka występowania niepożądanych alarmów w niemal każdych warunkach cieplnych to cecha charakteryzująca całą rodzinę SLIM LINE. Jest wynikiem zastosowania najnowszych technologii, soczewki szerokokątnej o unikalnej konstrukcji, zaawansowanego algorytmu detekcji oraz funkcji dynamicznej kompensacji temperatury otoczenia.

SLIM-DUAL-LUNA to czujka dualna zapewniająca skuteczne wykrywanie ruchu na obszarze o wymiarach 20 x 24 m. Można ją z powodzeniem instalować w pomieszczeniach, gdzie występują nagłe zmiany temperatury lub np. przeciągi. Dodatkowym atutem jest włączana opcjonalnie kontrola strefy podejścia.

Wygodna konfiguracja
SLIM-DUAL-LUNA posiada rozbudowane menu konfiguracyjne. Można się po nim poruszać i zmieniać ustawienia za pomocą przycisków umieszczonych na płytce elektroniki lub zdalnie – pilotem OPT-1 – bez otwierania obudowy, co eliminuje konieczność sięgania do już zainstalowanej czujki, gdy zajdzie potrzeba zmiany ustawień.

Różne parametry pracy czujki
Czujka może pracować w różnych trybach. W podstawowym alarm jest zgłaszany, gdy oba czujniki wykryją ruch w czasie krótszym niż 3 s. W zaawansowanym czujka zareaguje także w dwóch innych przypadkach:
– gdy czujnik MW wykryje ruch, a czujnik PIR zarejestruje jedynie drobne zmiany w polu widzenia (niezgłaszane jako ruch),
– gdy tylko czujnik MW wykryje ruch – 16 razy w ciągu 15 minut, niezależnie od czujnika PIR.

Możliwe jest także, aby pracował tylko jeden z czujników (tryby: PIR i MW). W SLIM-DUAL-LUNA można ustawić dwa zestawy parametrów pracy czujki (tryby pracy i czułości czujników). Przełącza się między nimi, podając masę na zacisk SENS. Dzięki temu, np. gdy system jest w stanie czuwania, może być używana konfiguracja eliminująca niepożądane alarmy, natomiast przy sterowaniu oświetleniem (system rozbrojony) może pracować tylko jeden z czujników.

Do wyboru jest także kolor, jakim wskaźnik LED sygnalizuje alarm, wykrycie ruchu lub awarię – dostępnych jest 7 barw. Wskaźnik można załączyć na stałe za pomocą zworki lub zdalnie, podając masę na zacisk LED.

Źródło światła
Czujka SLIM-DUAL-LUNA, dzięki funkcji oświetlenia, sprawdza się m.in. w pomieszczeniach niewymagających do sprawnego przemieszczania się załączania innych źródeł światła. Białe diody w czujce mogą być załączane:

  • przez aktywację ruchem na zaprogramowany czas (do wyboru 5 / 15 / 30 / 60 / 90 lub 180 s),
  • zdalnie poprzez podanie masy na zacisk LUNA, np. przy naruszeniu innej czujki, zgodnie z timerem lub zegarem astronomicznym,
  • przez aktywację ruchem i sterowanie zdalne.

Można też wskazać, czy światło ma gasnąć natychmiast, czy ściemniać się powoli.

Siostry LUNA
Opisywana czujka występuje również w wersji SLIM-DUAL-LUNA-PET odpornej na ruch zwierząt (masa < 20 kg). Jeśli w danej lokalizacji nie ma konieczności montażu czujki dualnej, można sięgnąć po modele bez czujnika MW: SLIM-PIR-LUNA-PET lub SLIM-PIR-LUNA. Ta ostatnia z wymienionych otrzymała wyróżnienie w kategorii „Nowoczesne technologie” konkursu „Dobry Design 2020”.

SATEL
ul. Budowlanych 66
80-298 Gdańsk
www.satel.pl