Strona główna Rynek SECURITY Nowości produktowe nr 4/2021

Nowości produktowe nr 4/2021

ASCS
www.ascs.pl

Uzupełnienie systemu CCTV o funkcje głosowe

W celu zapewnienia bezpieczeństwa przestrzeń publiczna jest stale obserwowana przez kamery CCTV/VSS. Jednak sama obserwacja jest tylko pasywną formą ochrony. Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wymaga interakcji z obserwowanym obszarem. Taką interakcję, a dzięki temu aktywną ochronę, zapewniają głośniki IP. Operatorzy systemu monitoringu w momencie zauważenia incydentu mają możliwość zdalnego nadania komunikatu do uczestników zdarzenia, zapewniając w ten sposób skuteczne działanie prewencyjne zanim jeszcze dojdzie do powstania szkody.

ASCS Sp. z o.o. posiada w swojej ofercie portfolio głośników IP zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Mają one możliwość nadawania komunikatów na pojedynczy głośnik IP lub grupę takich głośników. Komunikaty mogą być nadawane „na żywo” przez operatora lub odtwarzane z pliku przechowywanego w pamięci głośnika. Głośnik tubowy IP VCLH3002 ma moc 30 W i maks. głośność 125 dB. Jest wyposażony w dwa porty Ethernet, 16 wejść, do których można podłączyć zewnętrzne sygnały, dwa przekaźniki umożliwiające wysterowanie sygnalizatora czy otwarcie wejścia oraz jedno wyjście.

Ponadto, dzięki możliwości podłączenia mikrofonu i przycisku, głośnik może pełnić funkcję punktu Info/SOS.

Głośnik obsługuje protokół SIP i może pracować w trybie bezserwerowym P2P lub zostać podłączony do serwera VoIP.

Axis Communications
www.axis.com/pl

Nowa panoramiczna
kamera wieloprzetwornikowa Axis

Firma Axis Communications wprowadziła na rynek AXIS Q3819-PVE — wieloprzetwornikową kamerę o rozdzielczości 14 Mpix, oferującą płynny, 180-stopniowy widok panoramiczny, wysoką jakość obrazu i poklatkowość na poziomie 30 kl./s. Dzięki płynnemu scalaniu czterech widoków kamera w pojedynczym strumieniu wizji dostarcza spójnie wyglądający obraz bez jakichkolwiek śladów łączenia.

Poza bezszwowym łączeniem obrazu nowa kamera wieloprzetwornikowa udostępnia także funkcję inteligentnego parowania z głośnikami sieciowymi Axis przy użyciu technologii edge-to-edge. Dzięki temu można np. emitować ostrzeżenia skierowane do intruzów.

Ponadto aplikacja AXIS Object Analytics umożliwia detekcję oraz klasyfikację ludzi i pojazdów. Funkcja Axis Edge Vault chroni identyfikator urządzenia Axis i upraszcza ich autoryzację w sieci. Natomiast moduł TPM (Trusted Platform Module) z certyfikatem FIPS 140-2 na poziomie 2. zapewnia bezpieczne przechowywanie wszystkich kluczy kryptograficznych i certyfikatów, nawet w razie naruszenia zabezpieczeń.

Nowe urządzenie można montować na wiele sposobów – na płaszczyźnie, we wnęce, w pozycji wiszącej, a nawet tyłem do drugiego egzemplarza. Kamera ma też wbudowane silniki, które umożliwiają zdalne sterowanie funkcjami obrotu, pochylenia i przechylenia (pan/tilt/roll).

BCS
www.bcscctv.pl

Noc w kolorach tęczy

Tego lata w ofercie BCS pojawiła się nowa seria kamer NightColor, a w niej klasyczne modele tubowe i wandaloodporne kopułowe z kloszem z poliwęglanu IK10. Kamery o rozdzielczościach 2 oraz 4 Mpix z obiektywami o stałej ogniskowej są w katalogu linii produktowej BCS Line oznaczone nowymi symbolami:
BCS-L-DMIP1-2MWSC-F-A-Ai2 (kopuła 2 MPix) oraz BCS-L-TIP4-2MWSC-F-A-Ai2 (tuba 2 MPix).Co wyróżnia serię NightColor? Kamery nie wymagają zastosowania promiennika podczerwieni. Superczuły przetwornik obrazu pozwala na uzyskanie w kolorze czułości na poziomie 0,001 lx, a więc na pracę w trybie kolorowym przez 24 h/dobę. Ponieważ w kamerach BCS NightColor nie ma promiennika IR, nie ma też refleksów od powierzchni klosza powodujących efekt „mgły” czy rozmycia obrazu. Brak żarzących się diod IR to również brak lgnących do nich owadów wywołujących fałszywe alarmy.

Każdy z paneli jest dostępny w wersji ze standardową kamerą PAL oraz z kamerą o dużej rozdzielczości HD. Standardowym wyposażeniem jest także czytnik kart/breloków standardu Mifare, umożliwiający lokatorom wejście na posesję bez użycia klucza.

W ofercie kamer BCS NightColor są też modele tubowe BCS-L-TIP4-2MWSCL4RBS-F-M-A-Ai1 dostępne w rozdzielczościach 2 i 5 Mpix, w których diody IR zastąpiono diodami LED światła białego. Ich zadaniem jest oświetlenie obserwowanego terenu. Kamera ma też diody w kolorach czerwonym i niebieskim oraz wbudowany głośnik. Zestaw taki pozwala na aktywne odstraszanie/ostrzeganie po wykryciu zdarzenia alarmowego. Emitowany jest wtedy sygnał dźwiękowy (jeden z 10 predefiniowanych lub wgrany własny) oraz sygnalizacja optyczna kolorowymi LED-ami.

Oba typy kamer wspierają funkcje zaawansowanej analizy wizji oraz inteligentnej detekcji ruchu.

C&C Partners
www.ccpartners.pl

Nowa centrala alarmowa UNii – innowacja w systemach sygnalizacji włamania i kontroli dostępu

UNii to kompletna oferta systemu alarmowego – centrali, klawiatury, komponentów magistrali i detektorów. Charakteryzuje się budową modułową. Jedna platforma sprzętowa umożliwia dostosowanie systemu alarmowego do aktualnych i przyszłych oczekiwań klienta.

Liczbę wejść/linii dostępnych w centrali można łatwo powiększyć z 32 do 128 lub 512. Rozszerzenie jest aktywowane za pomocą licencji online, nie wymaga wymiany płyty głównej centrali. Centrala ma dodatkowe moduły rozszerzeń: dodatkowe wejścia, wyjścia OC i przekaźnikowe, ekspandery czytników KD, moduły do komunikacji urządzeń bezprzewodowych Pyronix, PowerG, Elite, moduł integracji automatyki KNX i moduł monitorujący GPRS.

System jest dostępny w wersji z centralą redundantną, co zapewnia 100 proc. dostępność przez 24 h/7. Za pomocą magistrali RS-485 można łączyć kilka central alarmowych w klastry, tworząc jeden system z maks. 4096 wejściami linii!
Dostępne wersje central:
– 32 wejścia (od 8 do 32 linii przewodowych i/lub 32 bezprzewodowych),
– 128 wejść (od 8 do 128 linii przewodowych i/lub 32 bezprzewodowych),
– 512 wejść (od 8 do 512 linii przewodowych i/lub 64 bezprzewodowych).
Manipulator jest łatwy w użyciu. Podświetlane klawisze nawigacyjne są intuicyjne w obsłudze i dobrze widoczne w ciemnych pomieszczeniach. Czytnik DESFire EV2 pozwala zarządzać systemem za pomocą kart zbliżeniowych DESFire.

D+H Polska
www.dhpolska.pl

Ochrona przed pożarem obiektów hotelowych

Niezawodny System Sygnalizacji Pożarowej, który zapewni wczesne wykrycie pożaru i zaalarmuje o zagrożeniu, jest ważnym elementem wyposażenia każdego obiektu hotelowego. System Protec charakteryzuje się wysoką odpornością na fałszywe alarmy, precyzyjną lokalizacją zdarzenia pożarowego i dużą elastycznością w zakresie podłączenia elementów pętlowych.

System Protec, oferowany przez firmę D+H Polska, składa się z interaktywnej, cyfrowej i adresowalnej centrali sygnalizacji pożarowej oraz szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych – czujek ciepła, optyczno-termicznych, z dodatkowym sensorem CO, zasysających i samokalibrujących się czujek liniowych.

W budynkach o małej i średniej kubaturze stosuje się łatwą w instalacji i eksploatacji centralę Protec 6100, w dużych obiektach – centralę Protec 6500 charakteryzującą się łatwością adresowania i konfiguracji, precyzją lokalizacji zdarzenia pożarowego i pełną kontrolą obiektu z dowolnego miejsca.

Centralę można zaprogramować wg różnych trybów pracy uwzględniających funkcję obiektu i specyficzne warunki środowiskowe. Ważnym aspektem w przypadku obiektów hotelowych jest możliwość wystąpienia fałszywych alarmów wywołanych wilgocią i parą wodną wydobywającą się ze stref saun i pomieszczeń basenowych.
Czujki Protec rozpoznają czynniki kwalifikujące się jako zdarzenie pożarowe i odróżniają je od powodujących fałszywe alarm.

Hanwha Techwin
www.hanwha-security.eu/pl/

Nowe rejestratory NVR obsługujące kamery Wisenet ze sztuczną inteligencją

Wprowadzenie na rynek 8- i 16-kanałowych rejestratorów NVR Wisenet z serii X sprawia, że korzystanie z bezpłatnej funkcji analizy treści obrazu wbudowanej w kamery Wisenet AI jest dostępne nawet dla małych firm.

Funkcja analizy treści obrazu, bazująca na sztucznej inteligencji i głębokim uczeniu, wykrywa i klasyfikuje obiekty różnego typu (m.in. ludzi, twarze, pojazdy i tablice rejestracyjne). Jest obsługiwana przez algorytmy Wisenet AI Hanwha Techwin. Rozróżniają one cechy osób (wiek, płeć lub kolor odzieży, którą dana osoba ma na sobie), a także kształty i kolorystykę przedmiotów. Algorytmy są nawet w stanie rozpoznać, czy dana osoba nosi okulary lub trzyma torbę.

Dzięki obróbce metadanych wytwarzanych przez kamery Wisenet AI nowe rejestratory NVR ułatwiają użytkownikom szybkie i precyzyjne wyszukiwanie właściwych fragmentów w zarejestrowanym materiale wizyjnym na zasadzie rozpoznawania obiektów na podstawie powiązanych z nimi atrybutów.

Atrybuty są zapisywane jako metadane w rejestratorach NVR wraz z obrazami wytworzonymi przez kamery. Umożliwiają użytkownikom szybkie wyszukiwanie określonych obiektów lub incydentów. Konfigurację rejestratorów NVR można łatwo przeprowadzić za pomocą intuicyjnego interfejsu i kreatora instalacji. Rejestratory NVR są zaprogramowane tak, aby automatycznie usuwały zawartość materiału wizyjnego po określonym czasie z tzw. zakładek, co zapewnia zgodność z wymaganiami RODO.

Hikvision
www.hikvision.com/pl

Stacje bramowe Villa 2. generacji

Systemy wideodomofonowe są stosowane w coraz większej liczbie obiektów, co generuje zapotrzebowanie na różnorodne modele urządzeń.
Stacje bramowe typu Villa to konstrukcje mające wbudowane od 1 do 4 przycisków i są dedykowane do zastosowania w budownictwie jednorodzinnym.Stacja bramowa DS-KV6113-WPE1 to najmniejszy model w ofercie Hikvision. Szerokość 65 mm pozwala na montaż urządzenia na bardzo wąskich słupkach. Duży, efektownie podświetlany przycisk umieszczony w obudowie z tworzywa nie pozostawia wątpliwości, w jaki sposób skorzystać z urządzenia.
Szerokokątna kamera 2 Mpix z doświetleniem IR zapewnia dobrą widoczność i jakość obrazu, a wbudowany czytnik Mifare pozwala mieszkańcom na wejście bez użycia kluczy.

Przy tak dużej funkcjonalności można łatwo zapomnieć, że KV6113 ma tylko jeden przekaźnik. Jeśli konieczne jest sterowanie zarówno furtką, jak i bramą, powinniśmy zastosować wyższy model stacji bramowej wyposażony w dwa przekaźniki: DS-KV8113-WME1. To urządzenie ma wszystkie funkcjonalności niższego modelu, ale jest zamknięte w metalowej obudowie i występuje w wersjach z dwoma i czterema przyciskami wywołania.

W najnowszych wersjach firmware 1-przyciskowe stacje Villa uzyskały możliwość bezpośredniego, bez użycia monitora w lokalu, wdzwaniania się na aplikację Hik-Connect, co pozwala na realizację uproszczonych systemów.
Szczegóły techniczne i konfiguracyjne są dostępne na portalu DPP Hikvision, gdzie można obejrzeć nagrania webinarów.

Impakt
www.impakt.com.pl

Nowa generacja zasilaczy awaryjnych PowerWalker

Od 1999 r. Internet Rzeczy rozwija się bardzo prężnie. Inteligentne urządzenia i najnowocześniejsze maszyny, które wykorzystują technologię bezprzewodową, aby komunikować się ze sobą (i z nami), rozwijają się w zapierającym dech w piersiach tempie – od 2 mld urządzeń w 2006 r. do przewidywanych 100 mld w 2022 r. Laptopy, smartwatche, roboty, sygnalizacja świetlna, autonomiczne samochody, bezpieczeństwo i dostępność danych czy wreszcie Smart Home. Internet rzeczy to przyszłość.

Do tej wizji przyszłości wchodzi również PowerWalker z nową serią UPS IOT w wersjach ICT (tower) i ICR (rack). Są to profesjonalne, wszechstronne UPS-y online z technologią podwójnej konwersji. Ich funkcja IoT pozwala na wysyłanie ważnych informacji do zabezpieczonej chmury Microsoft Azure po podłączeniu do Internetu.

Urządzenia są monitorowane w czasie rzeczywistym za pomocą aplikacji WinPower View, która jest dostępna dla systemów Android i iOS. Dzięki niej możliwy jest dostęp do wielu funkcji IoT, których sam UPS nie może zaoferować, takich jak szybka i prosta konfiguracja, monitoring podłączonych urządzeń, harmonogram działań czy dziennik zdarzeń krytycznych.

Możliwość nadania uprawnień innym użytkownikom sprawia, że można szybko reagować na wszelkie niebezpieczne sytuacje spowodowane utratą zasilania, a co za tym idzie – chronić przed ryzykiem ingerencji w bezpieczeństwo struktury firmy.

Linc Polska
www.linc.pl

FLIR A500f/A700f – nowa kamera termowizyjna
FLIR do monitorowania procesów
i wczesnej detekcji pożarów

Innowacyjne kamery termowizyjne FLIR A500f i A700f z zaawansowanymi funkcjami analitycznymi są idealne dla użytkowników, którzy potrzebują wbudowanych funkcji pomiarowych i alarmowych do monitorowania np. procesów produkcyjnych lub wczesnego wykrywania pożarów.

Dzięki rozdzielczości przetwornika termowizyjnego do 640 × 480 pix, zdalnej możliwości zmiany ogniskowej czy technologii MSX® (Multi-Spectral Dynamic Imaging) kamery zapewniają niezawodne pomiary. Mogą pomóc firmom chronić własne zasoby, poprawić bezpieczeństwo, zmaksymalizować czas pracy bez przestojów i zminimalizować koszty konserwacji. Są wyposażone w obudowę ochronną zaprojektowaną tak, aby wytrzymała trudne warunki środowiska pracy (od -30 do +50°C).

Kamery FLIR A500f/A700f łączą wysokiej jakości obraz termowizyjny z jego przetwarzaniem już w samej kamerze i funkcjami urządzeń IIoT. Wszystko w celu uproszczenia integracji z nowymi lub istniejącymi sieciami.
W przypadku integracji z oprogramowaniem VMS strumień termowizyjny i wizyjny można oglądać niezależnie lub jednocześnie.

Kamery można dodawać, konfigurować i obsługiwać w systemach
HMI/SCADA, co zapewnia dostawcom rozwiązań systemów automatyki możliwość uruchomienia zaawansowanych funkcji monitorujących. Wiele opcji komunikacji i sterowania umożliwia łatwą integrację ze standardowymi rozwiązaniami zabezpieczenia technicznego oraz przemysłowym Internetem Rzeczy (IIoT), w tym m.in. z ONVIF, Modbus, MQTT i REST API.

Nedap Security Management
www.nedapsecurity.com/pl/

Obudowy z zasilaczami do kontrolerów dostępu

Z początkiem 2021 roku firmy Nedap oraz Pulsar rozszerzyły wzajemną współpracę, czego efektem jest wprowadzenie przez firmę Pulsar dedykowanych obudów wraz z zasilaczami do kontrolerów dostępu, modułów drzwiowych oraz modułów wejść/wyjść z serii Blue.

Nowa platforma sprzętowa centrali (B8) oparta na redundantnych procesorach dwurdzeniowych 5-krotnie zwiększyła wydajność systemu i zoptymalizowała zarządzanie zasobami systemowymi. Dla zapewnienia niezawodności działania systemu funkcje bezpieczeństwa i komfortu są zarządzane przez osobne rdzenie procesora.

Nedap Power 1M umożliwia montaż jednego kontrolera drzwiowego Nedap oraz jednego akumulatora 7 Ah lub 17 Ah. Wymiary: 230 x 372 x 80 [+/-2 mm], dystans od podłoża: 8 mm.Nedap Power 4M pozwala na montaż czterech kontrolerów oraz dwóch akumulatorów 7 Ah lub 17 Ah. Wymiary: 340 x 550 x 170 [+/-2 mm], dystans od podłoża: 14 mm.
Obie obudowy zostały wykonanie w klasie szczelności IP20 oraz wyposażone w styk antysabotażowy.

Schrack Seconet
www.schrack-seconet.pl

Uniwersalna centrala sygnalizacji pożarowej
i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi
Integral EvoxX M

Integral EvoxX M to flagowy produkt systemu Integral EvoxX. Charakteryzuje się modułową budową i maks. poziomem bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu 100% redundancji sprzętowej oraz programowej.

Nowa platforma sprzętowa centrali (B8) oparta na redundantnych procesorach dwurdzeniowych 5-krotnie zwiększyła wydajność systemu i zoptymalizowała zarządzanie zasobami systemowymi. Dla zapewnienia niezawodności działania systemu funkcje bezpieczeństwa i komfortu są zarządzane przez osobne rdzenie procesora.

Centrala ma certyfikaty i świadectwa dopuszczenia CNBOP-PIB do realizacji następujących funkcji:

 • centrala sygnalizacji pożarowej zgodnie z PN-EN54-2,
 • zasilacz urządzeń przeciwpożarowych zgodnie EN 54-3,
 • centrala sterująca urządzeniami przeciwpożarowymi w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła (zgodnie z prEN12101-9) oraz sterowania i nadzorowania w ramach instalacji wodociągowych przeciwpożarowych zgodnie z Krajową Oceną Techniczną (KOT),
 • zasilacz urządzeń przeciwpożarowych w systemach kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła zgodnie z EN 12101-10,
 • centrala sterująca stałymi urządzeniami gaśniczymi gazowymi zgodnie z PN-EN12094-1,
 • centrala sterująca stałymi urządzeniami gaśniczymi wodnymi, pianowymi i aerozolowymi zgodnie z Krajową Oceną Techniczną (KOT).

Sterowanie bezpośrednie urządzeń przeciwpożarowych odbywa się za pomocą wejść/wyjść centrali oraz modułów wejścia/ wyjścia w ramach techniki pętlowej X-LINE. Centrala Integral EvoxX M, realizując jednocześnie wszystkie powyższe funkcje, jest najbardziej uniwersalną centralą na rynku polskim.

Tp-Link
www.tp-link.com.pl

TP-Link EAP660 HD – punkt dostępowy Wi-Fi 6
do najbardziej obciążonych środowisk

Omada EAP265 HD został zaprojektowany do pracy w bardzo obciążonych środowiskach (sale konferencyjne, powierzchnie targowe). pracujący w standardzie AX3600 access point może obsłużyć kilkaset urządzeń klienckich jednocześnie.

Najważniejsze cechy produktu:

 • prędkość transmisji do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 1128 Mb/s w paśmie 2,4 GHz;
 • port Ethernet 2,5 Gb/s;
 • technologie MU-MIMO UL/DL oraz OFDMA zwiększają przepustowość w obciążonych sieciach, pozwalając na łączenie się wielu urządzeń jednocześnie;
 • scentralizowane zarządzanie: dostęp w chmurze i aplikacja Omada lub sprzętowy kontroler OC200/OC300 dla wygody i łatwości zarządzania;
 • płynny roaming: urządzenia tworzą jednolitą sieć Wi-Fi w całym budynku. Smartfon użytkownika zawsze połączy się z API, który oferuje mu najlepsze połączenie, bez przerywania transferu;
 • wsparcie PoE: obsługa standardu 802.3at

Instalacja i połączenie EAP660 HD do istniejącej sieci odbywa się za pomocą jednego przewodu. Dzięki PoE można zasilać i zintegrować urządzenie z siecią LAN. To znacznie ograniczy koszty założenia instalacji.

Punkty dostępowe z serii EAP pozwalają na stworzenie wydajnej i bezpiecznej sieci Wi-Fi. Oprócz podstawowych funkcji bezpieczeństwa istnieje możliwość autoryzacji dostępu z uwierzytelnianiem przez SMS, Facebooka oraz logowaniem za pomocą strony powitalnej, voucherów lub jednorazowych haseł dostępu.

Produkt objęty jest 5-letnią gwarancją producenta.